Bakanlık o illeri mercek altına alacak Bakanlık o illeri mercek altına alacak

Erzurum'da Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde bir hastanın vefatı sonrası gergin anlar yaşandı. Tedavi gören bir hastanın ölüm haberini alamayan yakınları, sağlık ve güvenlik görevlilerine saldırdı. Olaya müdahale eden polis ekiplerine direnen 3 kişi gözaltına alındı. 

Ölen hastanın yakınları olay çıkardı

Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde dün akşam saatlerinde yaşanan olaylar, sağlık çalışanlarının güvenliği konusundaki endişeleri artırdı. Yakutiye ilçesinde bulunan hastanede, palyatif serviste tedavi gören bir hastanın yaşamını yitirmesi üzerine ortaya çıkan olaylar zinciri, acı haberin kabul edilememesi ve kontrolün kaybedilmesiyle sonuçlandı.

Ölen hastanın yakınları, kalabalık bir grup halinde hastanın yanına girmek istedi. Ancak hastane personelinin, ziyaretçi kısıtlamaları ve mevcut sağlık protokollerine bağlı kalınması gerektiğini belirterek izin vermemesi üzerine durum gerildi. İddialara göre, bu durum kabullenemeyen yakınları, sağlık ve güvenlik görevlilerine fiziksel müdahalede bulundu.

Soruşturma başlatıldı

İhbar üzerine olay yerine ilk olarak ulaşan polis ekipleri de saldırıya uğradı. Kısa süre içinde olay yerine daha fazla asayiş, çevik kuvvet ve yunus polisi sevk edildi. Polis ekiplerinin duruma hakim olmak için biber gazı kullanarak müdahale ettiği ve üç kişiyi etkisiz hale getirerek gözaltına aldığı bildirildi.Saldırının ardından polis tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kaynak: rss