Trabzon'un Ortahisar ilçesi İnönü Mahallesi'nde bulunan Fatih Devlet Hastanesi'nde, bu akşam skandal bir olay yaşandı.

Acilde hizmet veren nöbetçi hekim hasta saldırısına uğradı. Darp edilen doktorun bacağı kırıldı.

Doktorun Bacağının Kırıldığı İddia Edildi

Edinilen bilgilere göre; akşam saat 21.00 sularında hastanenin acil servisinde hizmet veren nöbetçi hekim Dr. M. Yıldırım ile hasta ve hasta yakını arasında tartışma yaşandı.

Tartışma acil servis yeşil alanda rapor almak isteyen bir hastaya raporun uygun olmadığının söylenmesi üzerine çıktı.

Bağrışmalar ile başlayan tartışma daha sonra alevlendi. Alevlenen tartışmada Dr. M. Yıldırım hasta ve hasta yakını tarafından darp edildi. Oluşan hengamede darp edilen doktorun bacağı kırıldı.

Olay sonrası güvenlik ve polis ekipleri olaya müdahale ederken, Dr. M. Yıldırım hastaneye yatırılarak tedavi alındı. Bacağında patella kırığı tespit edilen doktorun, yarın ameliyata alınacağı öğrenildi.

CHP, iki kanundaki bazı hükümlerin iptali için AYM'ye başvurdu CHP, iki kanundaki bazı hükümlerin iptali için AYM'ye başvurdu

Onlarca Hasta Acil Serviste Mağdur Oldu

Çıkan olaylar sonrası, acil servisinde muayene için bekleyen hastalar mağdur oldu. Bir süredir doktorun olmadığı acil servisinde hastalara yeşil alanda hizmet verilmeye başlandı.

"OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, doktora saldıran kişileri kınayarak, meslektaşına geçmiş olsun diledi.

Usta, dün akşam saatlerinde Fatih Devlet Hastanesi Acil Servisinde tıbben gerekli görülmediği halde bir hastanın istirahat raporu istediğini ifade ederek "Hastanın istediğinin karşılanmaması nedeniyle hekimimizi darbeden ve diz kapağının kırılmasına neden olan kişiyi kınıyorum. Bu tür olayların olmaması için tüm halkımızın birlikte hareket etmesi gerektiğinin altını çiziyor, yapılan saldırının takipçisi olacağımızı belirtiyorum" dedi.

Editör: Ceren Yıldız