Virüsü başkalarına bulaştırdığını düşünen hemşire Daniela Trezzi intihar etti

İtalya'nın virüsten en kötü etkilenen bölgesi olan Lombardia'da virüsü başkalarına bulaştırdığını düşünen hemşire Daniela Trezzi intihar etti Kaynak: İtalya'ya korona virüsü bulaştıran hemşire intihar etti

Virüsü başkalarına bulaştırdığını düşünen hemşire Daniela Trezzi intihar etti

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, 34 yaşındaki Daniela Trezzi, İtalya'nın virüst1en en kötü etkilenen bölgesi olan Lombardia'daki bir hastanede, korona virüsü krizi bölümünde çalışıyordu. Ülkenin "bir numaralı hasta"sı olarak virüsü başkalarına bulaştırdığını düşünen Daniela Trezzi, hayatını kaybeden sayısı arttıkça İtalyan bir hemşire ise virüsü başkalarına bulaştırdığını düşündüğü için intihar etti.

İtalya Ulusal Hemşireler Federasyonu yaptığı açıklamada hemşirenin ölümünü doğrularken 'acı ve dehşet verici' ifadelerini kullandı. Federasyon, hemşirenin 'ağır stres' altında olduğunu, krizi kontrol altına almaya çalışırken virüsü yaydığından endişe ettiğini söyledi.

Kuzey İtalya'da 34 yaşında hemşire olan Daniela Trezzi koronavirüs ile enfekte olduktan ve hastalığı başkalarına yaydığından öğrenince kendini öldürdü.

34 yaşındaki hemşire, İtalya'nın en kötü etkilenen bölgesi Lombardiya'daki bir hastanede koronavirüs krizinin ön cephesinde çalışıyordu.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER