Sıfır döner sermaye ile çalıştırın bize alkış yeter

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Köksal, planlama yok ilde ,hastane içinde yarın nerede çalışacağınız belli değil , nereye geçici görevlendirdiğiniz belli değil ,işi belli bir kitle yüklenmiş gidiyor ,personel arasında kayırmacılık ,geçici göreve gitmeyen korunan isimler ,her gün dağıtılan servis hemşireleri ,her gün geleceği okumadan açılan servis ve yoğun bakımlar ,fikri hiç bir zaman sorulmayan sağlık personeli sizce nasıl olsun dedi.

Sıfır döner sermaye ile çalıştırın bize alkış yeter

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Köksal,  açıklamasında, Kimler Aşı Olmuyorlar ! Covid Nereye Gidiyor Günlerdir sağlık ile yazasım gelmiyor inanın ; çünkü yazdığımızda ,eleştirdiğinizde kulp takıyorlar ,taraf ediyorlar işini düzgün yapmayanlar . Her gün sahada neler ile karşıtlığımız ı bizler biliyoruz ne yazık ki 15 yılda dünya ya parmak ısırtan ilmek ilmek dokunmuş fedakarlık ile sağlığı dönüştürdüğümüz sistem geriye doğru frensiz gidiyor . Ak partinin temel başarı sebebi olan Sağlık Sistemi temel çöküş sebebi olma yolunda gidiyor .Gerçeklerden uzak çalışmalar ,rakam ve istatistik ler ile hedef koyan idari sistem ,sağlık sistemin in başarısını şahıslarda arayan arkadaki gizli güç imanı ve inancı ile çalışanları unutan gizli kahramanları yok sayanları sağlık sistemini bitiyor dedi.

Köksal açıklamsına,

"Covid aşısı olmayan ve karşı olan lar kimler !

Ben burdan sokak da gezerken fark ediyor isem bunu üst gruplar siyasiler görmüyor ise eyvah ki ne eyvah ! Bir çok Cemaat mensubu (farklı farklı ) bir çok kişi aşı olmuyor ,Vatsap ve bilgilendirme gruplarında kendi inandıkları hoca ve büyükleri aşı olmayın direnç gösterin diyor.

Memlekette bilim e ,devlete güven azalmış olacak ki iktidar partisinin en yakın çalıştığı en çok bürokrat atadığı gruplarda aşı olmayan bir hayli fazla ! Olay ciddi bence aşı olmayanlar ile ciddi yaptırım da bu yüzden çıkmıyor olabilir !

Covid Nereye Gidiyor !

Şimdilik ölen sizin bahçeden değil ise problem yok demektir. Başımıza gelmeden anlamadığımız gerçeği ortadadır . Şehir olarak daha önce çalışanların fedakarlığı ile zorda olsa birinci Faslı geçmiştik. Şimdi ise ne paradan ne vazgeçiyorlar nede hastalığın bittiğin e inanıyorlar .


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Üç büyük hastanemiz var temel amacımız döner sermaye kazanmak . Bu sebeple de Covid yokmuş gibi normal hasta yatırmaya ,ameliyatlara rutin işlemlere devam ediyoruz lütfen dikkat çekelim Covid yokmuş gibi diyorum .

Uzun süredir yorgun bitkin ailesinden çevresinden evinden ödün vermiş sağlık personelini yeni bir savaşa hazır değil neden mi ?

Sağlık personeli ni yok sayan idari sistem tek amacı Döner Sermaye ama belli bir kesim alıyor zaten sağlık personelin % 80 alamıyor !

Mesela planlama yok ilde ,hastane içinde yarın nerede çalışacağınız belli değil , nereye geçici görevlendirdiğiniz belli değil ,işi belli bir kitle yüklenmiş gidiyor ,personel arasında kayırmacılık ,geçici göreve gitmeyen korunan isimler ,her gün dağıtılan servis hemşireleri ,her gün geleceği okumadan açılan servis ve yoğun bakımlar ,fikri hiç bir zaman sorulmayan sağlık personeli sizce nasıl olsun !

Mesela ilimizde kaç personel geçici görev ile aylardır istendiği yerlerde çalışıyor ,mesela Yunusemrede kadrosu olup Kaç kişi şehir hastanesine geçici verildi biliyormusunuz!

Annesi eline 20 TL verip yumurta almaya yollamadı kişiler bizde idareci ve savaşın aktörü olarak servis planlaması yapıyor .

Filyasyon ve ilçe müdürlükleri hangi personel grubu ile aylardır hizmet veriyor ,aylardır kendi bünyesinde göreve gönderilmeyen varmı !

Sağlık personelin yarıdan fazlası anne ise kendi çocukları nı bırakacak yer bulamadığını kaç kişi biliyor ve bunu çözmek için ne yaptı . Herkes empati yapsın 24 saat yorucu nöbetten çıkıyorsunuz arkanızdan personel arıyor yeni açılan Covid servisine veya yoğun bakımına görevlendirildiniz . Başka bir hastanede olabilir . Kimse ulaşım ,hayat değişikliği işe giderken size getireceği yükü düşünmüyor . İlimize karabasan çökmüş durumda ,makyaj akıyor çalışanlar bitmiş durumda psikolojik .

Şehir hastanesi sağlık personeli planlaması evlere şenlik ,herkes kendi doğru ve derdinde artık sorunlara yetişemiyor mesajlara bile dönemiyoruz. En kötüsü sağlık personeli küstürülüyor .

Aile hekimliği ve sistemini söylemeye gerek bile duymuyorum zaten .

İdari koordinasyon sıfır denecek durumda ,Kamu başkanı olmadığı İçin Başkan Yrd düzeyinde değişik kararlar alınıyor ,başkanlar arası ve başhekim ler arası iletişim sıfır aklımıza geldikçe değişiklik yapıyoruz . İl müdürü desen atamalardan dolayı Topal ördek gibi görev vermeyeceği kişiler ile kerhen çalışıyor .

Hastanelerin doluluk oranı her geçen artıyor ,yoğun bakım dolmak üzere bence hayat devam ediyor sağlık personeline bir şey olmaz yükleyebildiğiniz kadar iş yükleyin sıfır döner sermaye ile çalıştırın bize alkış yeter .

Kimse alınganlık yapmasın sağlık personeli zaten siyasi olarak seçmen değil sorunda yok görmezden duymazdan gelin . Bu kadar problem arasında hala torpilli kesim geçici göreve gitmesin ,bu tanıdık o şimdilik dursun diyor ise il üzerine konuşacak ne kalmış ki .

Arada döner sermaye dedik ama bizler zaten alamıyoruz ,iş yükünde birinci kazançta en sonuncu devlet memuru yuz. Bu ay mahsuplaşma ile maaş aldık herhalde anladınız en düşük memur maaşına denk geldi . Şimdi empati yapmazlar ama YunusEmre devlet Hastanesinde sağlık personeli olsanız işiniz tavan cebiniz yavan iş var ama döner sermaye yok siz olsanız yıllardır polisten 1500,öğretmen 1100 astsubay dan 2500 bekçi den 200 TL eksik alsanız çalışır mı idiniz . İmamları saymıyorum olayı farklı mecralara götürüyorlar .

Özetledik işte aşı olmaya gerek yok ,hastaneler de sıkıntı yok ,çalışanlar ın sorunu yok ,ne ister iseniz onu gözlersiniz .

Osmangazi üniversitesi ne gelecek hafta özel zaman ayıracağım . Eski rektörümüz ün kıymetli ekibi çalışıyor Eskişehir kaybediyor bakalım siyasiler ne kadar daha izleyecek !

Bu anlatılanların hepsi hayal ürünüdür ;bizim şehirde problem yok,çalışanları rastgele isim veya soyisme göre kümeleme seçin sorun inanın sorun yok

Rumuz ;9 köyden kovarlar burası dokuzuncu köy"  devam etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2021, 14:58

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
2351
2351 - 2 ay Önce

İstifalar çoğaldı. Doğruları söylemeye başladınız.Sana şu soruyu sormazlar mı?Sen yetkili sendikanın bir il başkanısın. Şimdi ye kadar neredeydiniz.Sizde biteceksiniz.Herkes istifa ediyor.Tehditlerinizde sokmuyor artık.Korkmuyoruz artık tehditlerinizden

LAF  KABADAYISI DEĞİL HAK KABADAYISI LAZIM
LAF KABADAYISI DEĞİL HAK KABADAYISI LAZIM @2351 - 2 ay Önce

O DA SAGLIKSENDE YOK!

Gazcı
Gazcı - 2 ay Önce

Buda sendikanın gazcısı iyi polis kötü poliscilik oynuyorlar

DOĞRUCU
DOĞRUCU - 2 ay Önce

Konuyu güzel özetlemiş ama kimin umurun da.

30 hakkari
30 hakkari - 2 ay Önce

Bol sıfırlı maaşlar alıp egolarını tatmin ediyorlar, işin özeti bu. Hak hukuk olmadığı sürecede bu sözleşmeli idarecilik sisteminin daha çok haberlerini okuyacağız.

Hemsireler sağlık memurları
Hemsireler sağlık memurları - 2 ay Önce

İstifa edin arkadaşlar istifa edin bunlara koyun olmadiginizi gösterin bunların eyleme geçmesi için bunların iş yapamasi için istifa etmeniz şart yoksa bunlar 15 senedir olduğu gibi hiçbir şey yapmazlar nede olsa yetki de bizde trilyon gelirler de bizde diye düşünuyorlar bunların harekete geçmesini istiyorsanız istifa edin bunlar yetkiyi kaybetmemek için gelirlerden paralardan olmamak için herşeyi yaparlar onun için istifa şart arkadaşlar

Fizyoterapist mustafa
Fizyoterapist mustafa - 2 ay Önce

Konuşan sağlıksenli yalnız
İtibar etmeyiniz neticede kendi eserleri susup 2023 ü bekliycez.

Yavuz Yılmaz
Yavuz Yılmaz - 2 ay Önce

Tamam Başkan söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.Fakat bu anlattığınız ücret konusundaki yazınızdaki bölüm sizin sendika Başkanlarınızın eseri.Buradan bütün memur arkadaşlara sesleniyorum sendikaları ve siyasi partileri futbol takımı tutar gibi tutmanın bir anlamı yok işimize gelmedi mi değiştirmesini o sendikadan istifa etmesini bilelim.Artık gücümüzün farkına varalım Bunların yaşanmasının sebebi biziz.Gerektiğinde gerekeni yapalım çekinmeyelim yok o beni buraya sürermiş yok başka bir bölüme verirmiş versin arkadaş biz memuruz her yerde çalışırız.Biz sağlık çalışanları gerçekten çok çalışkan bir meslek grubuyuz pandemi bunun en güzel ispatı oldu.Biz sağlık çalışanları kendimizi yeterince kanıtladık.Fakat karşılığını alamıyoruz diye ağlanmanın bir faydası var mı bunların yaşanacağı zaten belli değil mi idi.Şimdi ama tam şimdi tepkimizi göstermenin zamanı memuru gözetecek hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmayan gerektiğinde muhalefet partileriylede görüşebilecek sendika liderlerine ihtiyacımız var.Beğenirsiniz beğenmezsiniz taşerondan işçi pozisyonuna geçen arkadaşlarımıza bu hakkı önce Kemal Kılıçdaroğlu seslendirdi daha sonra hükümet mecbur kaldı.Ayrıca yine Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde asgari ücret bu kadar yükseldi yine ben şu kadar yapacağım dedi.Hükümet yine o rakama yakın bir rakam vermek zorunda kaldı.Bunların hepsi gözlerimizin önünde olup biten meseleler.Sen kendini bir siyasi partinin arka bahçesi olarak sesini hiçbir şeye çıkaramazsan sonucun bunların olması kaçınılmaz olacağı gün gibi aşikar.Buradan yetkili sendika başkanı derseki biz kimsenin arka bahçesi değiliz biz sadece memur ve memur emeklisini gözetiriz.İşte o zaman çıkarsın pazarlık masasında siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz dersin iş yavaşlatma,grev ve gerekli bütün yasal haklarımızı kullanacağımızı söylersin çekersin resti.Kalkar gidersin bu kadar basit memur senin düzenlemiş olduğu Ankara daki eylemdede bizimle anlaşamaya varmayan hükümete de teker teker hangi haklarımızı kullanacağımızı deklare edersin.Hükümete yeni teklif ver diye yalvarmazsın.Sen o başkanlığa seçimle geldin bizleri temsil ediyorsun kimseyi dinlemek zorunda değilsin sen bize hesap vereceksin başkasına değil o yüzden bizlerin haklarını sonuna kadar savunmalısın.Kendinize gelin artık hak verilmez alınır.Sağlık çalışanı arkadaşlarımız gerçekten memurlar içerisinde en az alan bölüm mutlaka ek bir iyileştirme olmalı bir an evvelde döner sermaye yönetmeliği değişerek yardımcı sağlık personeli sınıfı gözetilmeli.Hakça ve adaletli bir yönetmelik çıkartılmalı.Ayrıca buradan işçi arkadaşlarımızın kazanımlarından dolayı tebrik eder Memur sendikalarımızın işçi sendikalarını örnek almalarını temenni ederim.Bİr an evvelde memurlarında işçi sendikalarına üye olmasının önü açılmalı.....

Abdullah birisi
Abdullah birisi - 2 ay Önce

sorun tam da bu işte


SIRADAKİ HABER