Sağlık Çalışanlarının Hakları Eksiksiz Ödenmeli

Sağlık Çalışanlarının Hakları Eksiksiz Ödenmeli

Sağlık Sen İstanbul 1 Nolu Şubesi haftasonu temsilci ve üyelerin katılımı ile istişare toplantısı düzenledi .Toplantıda; Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, adaleti ve istişareyi önemseyerek sorunları üzerine gittiklerini vurgulayarak, “Sağlık çalışanlarının hakları tam ve eksiksiz olarak ödenmelidir. Adil ve adaletli bir döner sermaye sisteminin hayata geçirilmesini sağlamak temel önceliğimizdir.” dedi.

Sağlık-Sen İstanbul 1 No’lu Şube’nin düzenlediği İl Divan Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının sorunları ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“ADALETİ VE İSTİŞAREYİ EN ÖNEMLİ DEĞER OLARAK GÖRÜYORUZ”

Adaleti ve istişareyi en önemli değer olarak gördüklerini dile getiren Semih Durmuş, “Hak mücadelesini verirken adaleti teklif edecek ve adaletli olanı talep edeceğiz. Bu nedenle ilk talebimiz döner sermayedeki adaletsizliğin ortadan kaldırılması olmuştur. Allah adaletle hükmetmeyi emrediyor. Aldatmamak bizim en önemli değerimizdir Bizi aldatan bizden değildir diye buyuruyor Sevgili Peygamberimiz. İstişare bizim en önemli değerimizdir.” ifadelerini kullandı.

"DÖNER SERMAYE ADALETSİZLİĞİ SON BULMALI"

Sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Durmuş, “Sağlık çalışanlarının hakları tam ve eksiksiz olarak ödenmelidir. Döner sermaye adaletsizliğinin son bulması gerekiyor. Adil ve adaletli bir döner sermaye sisteminin hayata geçirilmesini sağlamak temel önceliğimizdir.” dedi.

“TÜRKİYE YAŞADIĞI TÜM SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEK”

Türkiye’nin gündemi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Durmuş, “Türkiye’nin güçlü olduğunun göstergesi, aynı anda birçok sorunla uğraşabiliyor olmasıdır.  Şuna emin olun Türkiye şuanda yaşamış olduğu tüm sorunların üstesinden gelecek.  Doğu Akdeniz de petrol ve doğal gaz rezervinin %30 unu burası barındırıyor. S 400’İerin alımı ABD’nin ve Avrupa’nın tüm itirazına ve karşı çıkmalarına rağmen gerçekleştirildi.  ABD yapımı F 35 savaş uçağı, burada S 400’lere karşılık koz olarak kullanıldı ama Türkiye meselesinden vazgeçmedi.” diye konuştu.

CANER: GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ

Sağlık-Sen İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Zafer Caner, İstanbul’da sağlık çalışanlarının dertleri ile dertlendiklerini belirterek, “Biz sağlık çalışanlarının alın terinin hakkın savunuyoruz. Sağlık çalışanlarının birçok sorunu var. Bu sorunların çözümü için gece gündüz demeden çalışıyoruz.” dedi.

Toplantıya ayrıca Sağlık-Sen Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan, Şemsettin Karadoğan, Yusuf Dural ve Abdülaziz Aslan, İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Cesur Öztürk, İstanbul Üniversite Şube Başkanı İsmail Çor, Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez ve Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 21:45

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 6 ay Önce

BAŞKAN HAKLI,YAPTIKLARI TOPLU SÖZLEŞME ZATEN BUNU İSPATLIYOR:)))))))))))))))) SAYGILARIMLA.

Saģlıkçı Ekrem
Saģlıkçı Ekrem - 6 ay Önce

Önce bizim sırtımızdan ne kadar maaş aldığınızı açıklayın. Gündemi değiştirmeyin. Ekim ayı bordronuzu kamuoyuna açıklayin. Üye gözünü açtı.

Rrrt
Rrrt @Saģlıkçı Ekrem - 6 ay Önce

İşleri güçleri sendikanın lak lak, birde kendi cepleri. Başka bildikleri yok... Bir de hangi torpili yapsak da boş adamları dolu koltuklara yerleştirmek.....

adalet
adalet - 6 ay Önce

ne adaletinden bahsediyorsunuz,siz gücün yanında yer almış hak mücadelesi vereceğiniz sağlık çalışanlarından bi haber yaşıyorsunuz,teşkilatlarınız 3-5 liyakatsız yandaşın özel işlerini görmekten öteye gidemiyor.

ali aslan
ali aslan - 6 ay Önce

kendiniz çalın kendiniz oynayın ama hakkınız hala bu kadar üyeye sahip olabiliyorsunuz ya siz bunu hak ediyorsunuz tebrikler

sağlıkçı
sağlıkçı - 6 ay Önce

sayın başkan senin ve bizim sesimizi duyan sağlık bakanı yok demek ki sendikacılığın hiç bir hükmü ve kazancı yok hükümet ne diyorsa o oluyor sizin tarafınızdan da bir yaptırım yok bizler boşuna sendikalara üye oluyoruz

saglıkçı
saglıkçı - 6 ay Önce

saglıkçılar hakkında söylenenler hep lafta kaldı.şimdiye kadar hakkımızı hep yediler yemeyede devam ediyorlar.hakkımı yiyenlere haram zehir olsun.bogazlarında kalsın inş.

sag mem
sag mem - 6 ay Önce

BANA NE BİZE NE BİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARI OLARAK SİZLERİN DURUŞUNDAN ŞAHSİYETİNDEN BİZE NE İŞİNİZİ YAPIN BU BİZLERE YETER SENDİKACILIĞINIZI YAPIN BİZLER BUNU İSTİYORUZ BİZLERE KARAKTERİNİZ LAZIM DEĞİL SAĞLIK SEN

sizlerden sağlık çalışanları olarak kişilik karekter duruş vb vb işler istemiyoruz bizlere sizlerin karakteri şahşiyeti duruşun lazım değil herkesin duruşu kendine bu laflar karın doyurmuyor semih bey duruş sergilediniz de ne oldu ne kazandınız söyle bakıyım .
17 yıldır vatan millet fedakarlık dediniz sesimiz çıkmadı hiç bir iş başaramadınız bunu da bu şekilde örtmeye çalışıyorsunuz ama diğer kurumlara gelince ekonomi zor da demediler öğretim elemanlarına 2000 tl askerlere 400 tl ile 900 tl zam yargıya 2000 tl üzeri zam işçilere dünyanın zammı vbvb tek bizlere iyileştirme yapılmadı semih bey hikaye anlatma sen bizlerin kamuda en düşük maaşı alan bizlerin maasını özlük haklarını dönereini servisini 3600 ek göstergesini sabitin emekliliğe yansıtılmasını hallet düzelt banene senin sendikanın duruşundan bu gidişle başkanlığı sıra süreceğe benzer sende artık asıl işine röntgen teknisyenliğe geri döner flim çekersin artık bizlerin aldığımız maasıda alırsın artık bu maaşla geçinmek zor olacak ama alışırsın artık şimdiki aldığın maasa benzemez

… bu mesleği seçtiğim güne… ulan benle beraber işe başlayan 15 yıllık polis arkadasım 6500 tl den aşağı maas almazken astsubay arkadasım 8000 tl asağı maaş almazken benim hersey dahil elime gecen 4600 tl varmı böyle birsey zamanında dönüp bakmadığımız meslekler bizlerin maasını 2 ye katladı.yeni işe başlayan bir bekçi bile 4800 tl maas alıyor bu ülkede.zabıtası 5500 tl öğretmeni 6000 tl vaizi 8000 tl imamı 4500 tl alıyor.madem bu meslek bu kadar değersiz madem ihtiyac yok kapatın bu bölümleri herseyi doktorlar yapsın Hasta hakları dediler ağzımıza sic….lar şimdi de bu oh ne güzel . öğretmen ler için performans sistemi gelecekti hepsi itiraz etti şimdi gündemde bile yok memursen değil öğretmen sen olmuş sağlık sende bunun altında eziliyor hiçbir kazanım yok iken elimizde ne varsa alıyorlar yazıklar olsun bu meslekten bu bakanlıktan iğreniyorum imkanım olsa başka kuruma geçer 8,5 mesaimi bilirim. Diğer kurumlarda neden böyle birşey yok memnuniyet sadece hastanelerde var bir vatandaas olarak örneğin adliyede mahkemen var hakim 3 ay sonra ,5 ay sonra kafasına göre gün verirken vatandaşın işi gücü yok mu memnunmu diye sorulmazken sağlıkta tam zıttı var,öğretmenler için performans sistemi gelecekti veliler öğretmenlere puan yani memnuniyet derecesi uygulanacakti bir itiraz ettiler kaldırıldı neden ,maliyeye git tarıma git kısaca bütün kurumlarda vatandaş memnunmu değil mi yasası yok iken it azarlar gibi azarliyorlarken bunlara birşey yapılmazken biz sağlık çalışanlarına zulüm ediliyor perpormansiniz batsın doneriniz batsın zaten son 7 senedir döner alamıyoruz bu gidişle maaşlarda kesinti yapmaya başlayacaklar sağlık sen bunlar hep senin ve üyelerinin sessiz kalmasından dolayı oluyor bir gün sadece bir gün iş bırakılsa greve gidilse .artık bu mesleği yapmaktan iğreniyorum masa başı düz memur ol daha iyi

Degerimizin kiymetimizin bilinmesinin muhatap alinmamizin tek çaresi greve gitmek iş bırakmaktır bundan yıllar önce yüzlerce polis nasıl meydanlarda yürüdüler ise bizlerede sıra gelmiş görünüyor kamuda en düşük maaşı alanlar olarak o zaman yapabiliyorlar yapsinlar doktorlar ameliyat larini,baksinlar hastalarına yapsınlar tedavilerini de görelim yapılması gereken hemşire ve sağlık memurlarının toplum sağlığı yani erkek hemşirelerin maaşlarını ve özlük haklarını yüksekmektir.,hasta demek doktor hemşire sağlık memuru demektir gerisi angaryadir tedavilerini yapan hasta ile birebir ilgilenen kişilerdir.adam laborant hastayı görmez hasta yakinini görmez materyal üzerinde makine ile çalışır işi makine yapar olacak ismidir her çalışanı aynı saymak,o zaman hastaları görmeyen çalışanların perpormansini nasıl olcaceksiniz sıfır döner alacak demektir kim puan verecek kapalı kapılar ardında çalışan kişilere

GAYET NORMAL SAĞLIK PERSONELİ İDARİ BİRİMLERDE BÜROLARDA  ÇALIŞIYOR.
GAYET NORMAL SAĞLIK PERSONELİ İDARİ BİRİMLERDE BÜROLARDA ÇALIŞIYOR. - 6 ay Önce

SAYIN BAŞKAN ÇALIŞIN ÜRETİN HAKLI OLUP HAKSIZLIĞA DÜŞENİN YANINDA YER ALIN ÇALIŞANLARI AYRIŞTIRIP,ÖTEKİLEŞTİRMEYİN.HER ÇALIŞANA EŞİT OLUN AMA NERDE.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİNİN ANASININ AK SÜTÜ KADAR HELAL KADROLARINI NEDEN ALMADINIZ.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR OLUNAN BİR ORTAMDA SINAVLA KAZANILAN HAKKIN VERİLMEMESİ NE KADAR ADİL.SAĞLIK PERSONELLERİ BÜROLARDA VHKİ İŞİ YAPIP SAĞLIK MAAŞI ALIYOR BU HAK GASPI OLMUYORMU.BİZLERİN 7 YILDIR MADDİ VE MANEVİ KAYBINI KİM TELAFİ EDECEK.PSİKOLOJİMİZ BOZULDU HER KESİMİN HAKKINI SAVUNUYORSUNUZ BİZE GELİNCE GÖRMEDİM DUYMADIM BİLMİYORUM.BİZLERİN SUÇU SINAV KAZANMAKSA BİZ DOĞUŞTAN SUÇLUYUZ.DAHA 3-5 AY OLMADI MÜBAŞİRLERE SINAVSIZ SINIF ATLATILDI BUMU HAK HUKUK ADALET.ÇIKIP BU SORULARADA YANIT VERİN LÜTFEN.SAĞLIK PERSONELLERİ İDARİ BİRİMLERDE ÇALIŞIYOR SAĞLIKÇI MAAŞI ALIYOR.


SIRADAKİ HABER