Sağlık Bakanı ile Hekimlerin görüşmesi 7 saat sürdü

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca dün 50 hekimle bir araya geldi. Toplantıya davet edilen ve katılanlardan biri de Prof. Dr. Dilek Özcengiz oldu. Prof. Dr. Dilek Özcengiz, sosyal medya hesabından toplantı ile ilgili bilgi verdi. Düzenlemelerin etkisinin görülmesi Ağustos ayını bulması bekleniyor.

Sağlık Bakanı ile Hekimlerin görüşmesi 7 saat sürdü

Buna Göre:

  • Kimin ne kadar ücret alacağı konusunda net bir bilgi yok.
  • 2. Basamak Sağlık Hizmetleri güçlendirilirken 1. Basamak Sağlık hizmetlerinde sağlık ocağı sisteminde bir yapılanma olması gündemde
  • Asistanların hepsi Sağlık Bakanlığı karrosunda olacak ve üniversitelerde görevlendirme olması planlanıyor
  • Yan dal uzmanları sözleşmeli çalışabilecek
  • Yan dal uzmanların ücretlerinde artış plan dahilinde
  • ücretlerin emekliliğe yansıtılması planlananlar arasında
  • Hastanelere x  ray cihazı konulması

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 12:52

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burhanettin
Burhanettin - 1 hafta Önce

Memleketin en yetkin üniversite hastanelerinde, öve öve bitirilemeyen şehir hastanelerinde en kritik servislerde uzman doktor kalmadı.Randevu almak, hemen tedavi olabilmek tanıdığınız yoksa mümkün değil.Özel hastanelerde özellikli ameliyatların fiyatı 100 bin tl den başlıyor. Bu ameliyatlar eskiden devlet hastanelerinde ücretsiz yapılabilıyordu. Doktorlara bir miktar iyileştirme yapılmış olsaydı , devlet hastanelerinden ayrılmayacaklardı ve bu ameliyatler için yüzbinlerce lira vermek zorunda kalmayacaktık.Yoksullaşan halkımız da hala doktorlara verilen maaşın fazla olduğunu konuşadursun!!!!

İbrahim
İbrahim - 1 hafta Önce

DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE DOKTORLARIN ALIM GÜCÜ BU KADAR DÜŞÜK DEĞİLDİR. DOKTORLARA VERİLEN DEĞER HALK SAĞLIĞINA VERİLEN DEĞERLE EŞDEĞERDİR. ÜLKEMİZDE DOKTROLAR YOKSULLUK SINIRINDA YAŞAMAYA MAHKUM EDİLMİŞTİR. DOKTORLARIMIZ MAĞDUR VE MUTSUZDUR. GEÇİM SIKINTISI YAŞAYAN VE EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMAYAN BİR DOKTOR VERİMLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞAMAYACAĞINDAN HASTALAR DA MAĞDUR OLACAKTIR. EMEĞE SAYGI GÖSTERİLMELİ VE DOKTORLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ. BU YASA TAM BİR FİYASKODUR. HAYAL KIRIKLIĞIDIR.

Hasan
Hasan - 1 hafta Önce

AĞAM BİZİMLE EĞLENİİİRR!!!!!!

enya
enya - 1 hafta Önce

özellikle acil servislerin gereksiz yere meşgul edilmesinin önüne geçilmeli insanlar önce aile hekimliğine başvurmalı ve oradan sevkle ilgili polikliniklere yönlendirilmeli. Her şeyden önce sağlık sisteminde otomasyon sisteminin geliştirilip hastanelerin ve diğer sağlık kuruluşlarının birbiri ile olan etkileşimi sağlanmalı. Bir hastanede dr.,hemşire, personele vb. saldırıda bulunan kişilerin otomasyon sayesinde kimler olduğu ve saldırgan olduğu her sağlık kurumunda görülüp bilinmeli ona göre önlem alınmalı. Saygılarımla

Süleyman
Süleyman - 1 hafta Önce

TABİBLER BİRLİĞİNİ VE HEKİM SENDİKALARINI MUHATAP ALMAYAN BAKAN BEY HEKİMLERLE DALGA GEÇER GİBİ MEDYATİK BOŞ İNSANLARLA, HEKİMLER ARASINDA HİÇ BİR DEĞERİ OLMAYAN GÖRÜŞMELER YAPMIYOR. YAZIKLAR OLSUN. TÜM HEKİMLERİ KÜSTÜRDÜNÜZ.

realite
realite - 1 hafta Önce

Prof.Dr. DİLEK ÖZCENGİZ hanımı sağlık bakanımız davet etmiş ve olması gerektiği gibi bu davete icap etmiş. Sohbette ne yapacak idi, sağlık bakanı ile kavga mı edecek idi.Sağlık bakanı fikirlerini ve planlarını anlatmıştır. Hekim hocamızda kendi görüşlerini ifade etmiştir. Toplantılarda dışarıya anlatılması uygun olmayan off the record sohbette olmuş olabilir. Zaten bunları açıklması doğru olmaz. Söyelenen şeyler gerçekleşebilir ise çok doğru adımlar. Fahrettin bey bence uzun dönemdir gelen sağlık bakanları içinde en iyi niyetli ve realitesi çok yüksek , gayretli bir hekim.Keşke herşey elinde olabilse idi çok daha güzel adımlar atabilir idi.temmuz da çıkacak yönetmelik zaten çok şey anlatacak. Ek ödeme sistemiinde ysp ler çıkarılmalı ve özellikli birmde çalışanlar uzman öğretmen , diğerleri ise öğretmen maaşı almalı direkt ( tavan ek ödeme kadar gelir , olmuş oluyor ) Yandal uzmanlarına artış zaten genel bütçeyi çok etkilemz , şu an sağlık bakanlığında çalışan yandal uzman hekim sayısı 1000 altında ( hatta istifalar sonrası 500 altı bile deniyor ) özellikle şehir hastanelerinde yandal hekimlerine ciddi ihtiyaç var . Aile hekimliği sistemi ise daha önce ingiltede başlamış ve oranın sistemini maaf etttiği görüldüğü halde başlandı. Ve sağlık sistemimize katkısı olmadı.TSM ler ise özellikle küçük ilçe ve beldelerde çok fayadlı olmuş, 1 basamak görevini çok iyi yapan sistem idi.
mesala çocuk sağlığında yandal uzmanına göre çocuk uzmanı pratisyen hekim gibidir statü olarak ( sağlık bakanlığında eski uzmanlar özellikle, sempatik ilişki ve sayı çokluğu ile yandal uzmanlarını ezme yoluna gitti.

uzm dr
uzm dr - 1 hafta Önce

diğer yandal uzmanlarının bilmem ama bizim hastanede çalışanlar 8-5 mesai gece nöbet yok icap yok, haftasonu,bayram ve tatil mesai yok. ben uzman olarak 6 nöbet 10 icap tutup ortalama alamazken yandalcılar tavan alıyor. ?????

aile hekimi
aile hekimi - 1 hafta Önce

Samimi olarak anlattıklarınız için teşekkür ederim dr hanım ama naçizane görüşüm cak cak cuk cuk larla bu işler olmuyor.Yani sizin iyi niyetiniz maalesef kullanılıyor gibime geldi.


SIRADAKİ HABER