Mahmut Özer: Matematik öğretimi değişecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bazı riskli mesleklerde artırılmış sanal gerçeklik uygulamalarını kullanarak eğitim yapılacağını söyledi. Özer, "Kaynakçılık, madencilik gibi alanlarda uygulamaya başladık. Metaverse ile ilgili eğitim için de çalışmalar devam ediyor" dedi.

Mahmut Özer: Matematik öğretimi değişecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bazı riskli mesleklerde artırılmış sanal gerçeklik uygulamalarını kullanarak eğitim yapılacağını söyledi. Özer, "İş sağlığı ve güvenliği açısından riskli alanlarda dünyada mesleki eğitim artırılmış sanal gerçekliğe geçti. Biz de onun aynısını mesleki eğitime uygulayacağız. Mesela kaynakçılık, madencilik gibi alanlarda uygulamaya başladık. Sanal gerçeklikle ilgili alt yapıyı kurma, geliştirme, dijital içerikler oluşturma ile ilgili çalışmaları yoğunlaştırdık. Metaverse eğitimi için de çalışma devam ediyor." dedi.

HEDEFİMİZ 1 MİLYON ÇIRAK


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Öğretmenlik mesleki gelişimi için bu yılki bütçenin 282 milyon olduğunu söyleyen Özer, okulların kendi ihtiyaçlarına göre eğitim planlaması yapılacağını söyledi. İşletmelerin usta öğretici ihtiyacını karşılamak için de iyileştirme yapıldığını aktaran Özer, "2022 yılındaki hedefimiz 1 milyon çırak. Gıda teknolojisinde, metal sanayinde çırak sayısı 4-5 kat arttı." diye konuştu.

MATEMATİK ÖĞRETİMİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Matematikte öğretme yaklaşımını değiştireceklerini bildiren Özer, şunları söyledi: Eğitimin ilk kademelerinde çok somut, daha sonra gittikçe soyutlaşan ama hayatla ilişkisi hiç kopmayan bir matematik yaklaşımı tasarlıyoruz. Mesela ilkokul aşamasında matematik bir oyun tarzında farklı etkinliklerle öğrenilecek şekilde. Ortaokuldan liseye doğru matematik zenginleştirici ortamların sağlandığı yaklaşımlar olacak.

Yasemin Asan-Yeni Şafak

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne matematik ne fen önce ahlaklı ve iyi insanlar
Ne matematik ne fen önce ahlaklı ve iyi insanlar - 2 ay Önce

Okullarda çocuklarımıza bilgiden çok, iyi insan yetiştirmeyi hedeflemek lazım, toplum yozlaşmaya doğru ivedilikle gidiyor.. Diziler, youtube daki ahlaksız videolar küçücük çocukların ellerinin altında.. Bu gençler matematik öğrense nolacak, çoğu psikiyatrik destek alır olmuş.Toplumun ahlak anlayışı, adalete bakışı bitmiş durumda

SIRADAKİ HABER