Kimse Sendikacılık Kisvesi Adı Altında Yan Gelip Yatamaz

Kimse Sendikacılık Kisvesi Adı Altında Yan Gelip Yatamaz

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, İzmir’de bazı sendikacıların usulsüz ve kanunsuz hareket ettiğine dikkat çekerek ‘’haksızlık karşısında susmayacağız. Bizler sağlık çalışanlarının sesi, sözü, gözü olarak tüm haksızlıkları haykırmaya, tüm usulsüzlüklerin takipçisi olacağımıza söz verdik. Herkes bilsin ki sendikacılık adı altında kanunlara aykırı hareket edenlerin, mazlumun hakkını yiyenlerin peşini bırakmayacağız’’ dedi.

Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım yaptığı yazılı basın açıklamasında bazı sendikacıların kanunlara aykırı hareket ettiği, sağlık çalışanlarını kullandığı ve kendi menfaatleri doğrultusunda usulsüzce hareket ettiğini vurgulayarak, ‘’hakkı hukuku yok sayanlar ‘’sendikacıyım’’ diyerek ortalarda dolaşmakta, sendikacılık adı altında kul hakkı yemeye devam etmektedir. İşe gitmediği halde kendini iş yerindeymiş gibi gösteren ve buna göz yuman tüm idareciler hakkında suç duyurusunda bulunacağımızın bilinmesini istiyorum. Zira bizler bu yola çıkarken tüm sağlık çalışanlarının sesi, sözü, gözü olacağımıza söz verdik. Hiç kimsenin sağlık emekçilerine kullanmasına, kendi menfaatlerine alet etmesine izin vermeyiz. Konu ile ilgili her türlü yasal girişimde bulunacak ve bu sürecin takipçisi olacağız. Haksızlıkların karşısında dimdik duracağız’’ dedi.

Diş Teknisyeni Hukuk Biriminde Ne Gibi Bir Hizmet Üretiyor ?

Hukuk biriminde görevlendirilen diş teknisyeninin gerek vatandaşa gerek devlete gerekse sağlık camiasına ne gibi bir hizmeti olabileceğinin sorgulanmasını isteyen Başkan Özgür Yıldırım, ‘’diş teknisyeni olmasına rağmen hukuk biriminde çalıştırılması gayri ahlakidir. Hukuk eğitimi almadığı halde o biriminde ne gibi hizmet üretiyor? Bu kişinin vatandaşa, devlete, hastaneye ya da sağlık camiasına orada ne gibi bir hizmet ürettiği sorgulanmalıdır. Hukuk biriminde çalışması tarafsızlığının yitirildiği karşıt sendikadan birinin mağdur duruma düşmesine sebebiyet verecektir. Kaldı ki burada bile işe gitmemekte fakat kendini iş yerindeymiş gibi göstermektedir. Bunun Türkçesi haksız kazanç elde etmektir. Kendi evine çoluğuna çocuğuna haksız elde ettiği kazancı yedirmekten çekinmeyenin Allah’tan korkusu olur mu ki, sağlık çalışanlarına faydası olsun? Bu duruma göz yuman, kapı açan konak diş hastanesinin tüm yöneticilerini ve soruşturma sürecinde istenen belgeleri vermemesine İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün sessiz sedasız kalmasını da manidar buluyoruz. ’’ dedi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nü Göreve Davet Ediyorum, Kamera Görüntüleri Ortada

Konu ile ilgili kamera görüntüleri olduğuna dikkat çeken Başkan Özgür Yıldırım, ‘Kaldı ki soruşturma açılmasına rağmen soruşturma kapsamında istenilen belgeleri vermeye başta hastane müdürü olmak üzere resmi evrakların verilmemesinin sorumlusu olan tüm idareciler hakkında görevi kötüye kullanma ve delilleri yok etmelerinden dolayı cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız. İstenilen evrakların verilmemesinin sebebi bir tarafa dursun izinsiz olarak bulunduğu hastanelerde de kamera görüntüleri mevcuttur. Bu pervasız davranışları kim neden, niçin korur? İl sağlık müdürlüğünün bu konuyu araştırması sorumlular hakkında gerekli işlemleri yapmasını talep ediyor aksi halde il sağlık Müdürlüğü bünyesinde soruşturmanın kapatılmasına vesile olan kişiler hakkında da hukuki süreci başlatacağız. Diğer taraftan balık baştan kokar sözü tam da yerinde kullanılmış, kaldı ki genel başkanının hiç bir vasfı yokken yıllarca sivil savunma biriminde ikinci kişi olarak görev yaptığı yani hiçbir iş yapmadan maaş aldığı ortadadır. Bunları sorgulamayanlar ya da sorgulamaktan çekinenler mesnetsiz iftiralarla sendikamıza saldırmaktadır. Hadsiz ve hukuka aykırı davranan sendika yöneticileri yan gelip yatmakta, kul hakkı yemeye devam etmektedir. Sizler hak etmediğiniz mevki ve makamı işgal edip milletin hakkını gasp edeceksiniz, sonra haktan, hukuktan, adaletten özellikle de liyakatten bahsedeceksiniz. Sağlık-Sen’e saldırmak sizin yaptığınız hukuksuzluğu kapatmayacak ve bizler burada olduğumuz sürece çalışan, emek mücadelesi veren arkadaşlarımızın sözcüsü de avukatında olacağız’’ dedi.

Kimse Sendikacılık Kisvesi Adı Altında Yan Gelip Yatamaz

Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, ‘’sormayan sorgulamayan bir zihniyeti ‘’aman tüzel kişiliği var, dokunmayalım’’ diyenlerde sesleniyorum. Babamın oğlu olsa kimse sendikacılık kisvesi adı altında yan gelip yatamaz, buna izin vermeyiz. Bizler devlet memuruyuz ve asli görevimiz bellidir. Bu eğitim durumu ve kadrosu belli şahsın sivil savunmada hiç bir vasfı olmadan yıllarca görevlendirilmesine sesiz kalan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticilerini hakkı ve hukuku yerine getirmeye davet ediyorum. Konu ile ilgili bugüne dek onlarca ihbar ve şikayet aldık, bize ulaşan bu yakarışlar, bu haksızlığa son verilmesi taleplerini Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinden bir tek yönetici bile duymadı mı, duymuyor mu? Ben hastane yönetimini buradan bir kez daha işin ehli insanların görevlendirilmesi için göreve davet ediyor, sürecin takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna bildiriyorum. Buradan tüm idarecilere sesleniyorum, adaletsizliğin olduğu yerde tarafsız kalıyorsan, haksızlık yapanın tarafını tutuyorsun demektir’’ dedi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Saģlıkçı Ekrem
Saģlıkçı Ekrem - 6 ay Önce

Sen önce bizim sırtımızdan kaç lira maaş aldığını açıkla sonra sıra diğer sendika başkanlarına gelsin. Gündemi değiştirmeye çalışma.

SELİMCAN
SELİMCAN - 6 ay Önce

BU; YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR LAFI, SANKİ BANA BİR YERLERDEN ÇAĞRIŞIM YAPIYOR GİBİ:)))))) SAYGILARIMLA.

memur
memur @SELİMCAN - 6 ay Önce

bu boş adam her yere yorum yazan gereksizin biri gelmiş reise laf yetiştiriyor şikayet edin bunu nerde memurmuş ögrenelim

MAHMUT
MAHMUT @SELİMCAN - 6 ay Önce

HAFIZAN İYİ İYİ HATIRLIYORSUN DA AMA HATIRLADIĞIN O İŞ SENİ AŞAR.SEN KİM REYİSİ ELEŞTİRMEK KİM KENDİ KÜÇÜK DÜNYANDA OYNA

İŞ ÇOK
İŞ ÇOK - 6 ay Önce

Diş Teknisyeni Hukuk Biriminde Ne İş üretiyorsa 663 sözleşmeliler, kadrosu taşrada iken merkezi mesken edinmiş yöneticiler,yıllarını bu kuruma adayıpta bir yere gelememiş garibanın önünü kesen torpililer,3-4 üniversite bitiripte bir şirket elemnı kadar kıymeti olmayanların yerine çalıştırılan şirket elemanları,liyakatı ağızlarına sakız edip ortalıkta dolaşan başkanlar sizce NE İŞ ÜRETİYOR DERSİNİZ?

c.yiğit
c.yiğit - 6 ay Önce

heyt tutmayın enişteyi

başkan
başkan - 6 ay Önce

sizden ricamız sağlık sen başkan ve yönetimindikiler bodrolarını yayınlasınlar ,bu maaşlar kabul edilemez,sendikanın kuruluş felsefesi bu değildi

İzmir Sağlıkçı
İzmir Sağlıkçı - 6 ay Önce

Çok Güzel de sizin üyeleriniz olan hemşire ve ebelerin geçici görevle İzmir İl Sağlık Müdürlüğü insan kaynakları ambar sivil savunma faturalandırmada ne işi var onuda açıkla hadi samimiyetinizi görelim

başkan
başkan - 6 ay Önce

sizden ricamız sağlık sen başkan ve yönetimindikiler bodrolarını yayınlasınlar ,bu maaşlar kabul edilemez,sendikanın kuruluş felsefesi bu değildi

sağlıksız
sağlıksız - 6 ay Önce

benim hakkımı savunmanız gerek yok hakkımı yemeyin yeter. öncelikle ... lasanızda hakkınızdaki iddiaları açıklamak aksini belgeler ile red etmeniz lazım bir şube başkanı da çıkıp demiyor ki kardeşim al maaş bordrom al huzur hakkım ben gecemi gündüzümü sizler için harcıyorum karşılığında da aldığım maaş işte budur. öyle maaş yok deniyor ancak alınan açıklanmıyor, şahsen üyelerin parası ile alınmış bir passat ile bir sağlık kuruluşunun kapısına gidip sizlerin hakkını savunmak için geldim demeye utanmalıdır insan. bu alınan arabalar maaşlar üylerin aidatları ve onlara harcanmak üzere şubelere gönderilen paralar ile alınmakta yani şu demek oluyor bir ilde 30 bin liralık parasal güç ile faaliyet yapmaktansa 10 bin liralık parasal bir güç ile faaliyet yapılıyor yani alınan maaşlar ve arabalar üyelere sunulması gereken imkanlardan kısılıyor. aksi var ise belge ile açıklayın laf kalabalıklığı yapmayın.


SIRADAKİ HABER