İğne yaparken canını acıttı diye hemşireye kafa atan kişi tahliye edildi

Sanık Hakan Coşkun, tutuklulukta geçirdiği süre, kaçma ve suç delillerini karartma şüphesi bulunmadığı dikkate alınarak ilk celsede tahliye edildi

İğne yaparken canını acıttı diye hemşireye kafa atan kişi tahliye edildi

Ümraniye'de hemşireyi darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan sanık, sağlık çalışanına yönelik tehdit" ve "kasten yaralama" suçundan toplamda 11 yıl 6 ay hapis istemiyle hakim karşısına çıkarıldı.

Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya, tutuklu sanık Hakan Coşkun, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada müşteki Mustafa Yaşar, Sağlık Bakanlığı vekili ve sanık avukatı hazır bulundu.

Söz verilen sanık Coşkun, cezaevinde olmayı hak etmediğini, olay günü Kovid-19 hastalığının ikinci gününde olduğunu ve hastalığı ağır geçirdiğini söyledi.

Mobil ekiplerce Ümraniye Devlet Hastanesine götürüldüğünü anlatan sanık, "Doktor muayene ettikten sonra yan tarafa geçmemi, kan alınacağını söyledi. Yan tarafa geçtiğimde müşteki olan hemşire uyuyordu. Uyandırdım. Uykudan uyandığı için tedirgin bir hali vardı, sedyeye uzanmamı istedi. Kalçadan bana iğne yaptı ancak iğneyi çok şiddetli bir şekilde batırdı. İğnenin girişini ve çıkışını ağır şekilde hissettim. Yerimden kalkamadım. Kalkmama yardımcı olmayarak bana, 'kalksana seni bekliyorum' diye sert bir şekilde söyledi. Ben de 'sizin eliniz çok ağır size kan aldırmak istemiyorum' dedim. Bunun üzerine, 'nereye gidersen git' dedi. Odadan çıkıp kendisini şikayet etmeye giderken arkamdan geldi. Orada bulunan görevliye, hemşirenin adını soracağım esnada 'sana ne lan' diyerek küfürler edip üzerime yürümeye başlayınca, ben de panikleyerek kafa attım." şeklinde konuştu.

Müşteki Mustafa Yaşar ise olay tarihinde gece nöbetçi olarak çalıştığını, sanığın hasta olarak hastaneye geldiğini, doktorun iğne yazdığını ve kan alınacağını söylediğini ifade etti.

Sanığa önce iğneyi yapacağını söylediğini anlatan müşteki, doktorun yazdığı ağrı kesici iğneyi yaptığını, canının acıdığını belirten sanığın kendisine hitaben, "Sen bilmiyorsun. Bir pamuk bile koymadın. Sana kan aldırmam." dediğini, kendisinin de başkasına kan aldırtabileceğini söylediğini anlattı.

Müşteki, sanığın odadan söylenerek çıktığını, aradan geçen birkaç dakika sonra kendisinin de odadan çıktığını, sanığın yanına gelerek "Seni şikayet edeceğim, adını söyle." demesi üzerine kendisine ismini söyleyemeyeceğini ifade ettiğini aktardı.

Müşteki ayrıca kendisini Bakanlığa şikayet edeceğini belirten sanığın, "Sen artistsin, ben seni bulurum." şeklinde sözler söyleyerek kendisine kafa attığını, duruşmaya katılma talebi olduğunu ve sanıktan şikayetçi olduğunu kaydetti.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın tutuklukta geçirdiği süre, kaçma ve suç delillerini karartma şüphesi bulunmadığını dikkate alarak tahliyesine hükmetti.

- İddianameden


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Hakan Coşkun'un hemşire Mustafa Yaşar'ı darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında, "sağlık çalışanına yönelik tehdit" ve "kasten yaralama" suçundan toplamda 11 yıl 6 ay hapis istemiyle dava açılmıştı.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memur
Memur - 3 hafta Önce

Aynı hareketi o hakime de yapsalar acaba serbest bırakılır mı?Yasa da kişiden kişiye ayrım mi var?Anlamadım bu adalet sistemini.

ne olmasını bekliyordunuz?
ne olmasını bekliyordunuz? - 3 hafta Önce

Suçu sabit olan bir adamı neden dışarı salıverirsiniz?Bu nasıl bir hukuk sistemi...Karar vericilerin kızına,karısına yapılsa ne düşünürler ve nasıl bir yöntem uygularlar merak ediyorum.

Hunilerde bugün
Hunilerde bugün - 3 hafta Önce

İşini yaptığın için kafa atılıyor ve hakimde bunu normal kabul ediyor iğne girince acımasi normal değilde kafa atması normal yani

yuzarzif yuzarzif
yuzarzif yuzarzif - 3 hafta Önce

şöyle bir bakıldığında veteriner haberi gibi duruyor.

sefa
sefa - 3 hafta Önce

haaaaaahh afferiiiiiiin

Hukuk/ guguk mu?
Hukuk/ guguk mu? - 3 hafta Önce

Yahu nu nasıl hukuk..!11 yıl ceza ile yargılanıyor sun...1/2 ayda tahliye oluyorsun...!bu ceza yasasını kimler yapıyor...şaşılır iş...! Bu tür kararlar saldırganı cesaretlendiriyor...!

fatih s.
fatih s. - 3 hafta Önce

sağlık çalışanının adımı soyadımı söylemem demesi yanlış. bakanlık bu kartları süs olsun diye vermedi bize. adını soyadını hatta sorarsa sikayet etme yolunu bile söylemesi gerek. buna rağmen saldırgan kanundaki en ağır cezayı almalı.

alii
alii - 3 hafta Önce

böyle adaletmi olur ne biçim hakim yaaa iğne yaptıran ibnede canı o kadar tatlıysa yaptırmasaydı

SIRADAKİ HABER