Hukukçu Hekimler Derneği Sağlıkçıların Yanında

Hukukçu Hekimler Derneği Sağlıkçıların Yanında

Gaziantep'te özel bir hastanede gerçekleşen olayda, M.Ç,  serum takan hemşireye, sözlü ve fiziksel saldırıda bulundu. Olayda yaralanan sağlık çalışanının şikayeti üzerine Sağlık çalışanının avukatlığını Hukukçu Hekimler Derneği Başkanı Dr. Av. Cengiz Bayram üstlendi. Gaziantep 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada kesinleşen hükme göre, şiddet uygulayan kişiye 1 yıl 15 gün hapis cezası, 5 yıl süreyle denetim süresi cezası ve 3 bin TL adli para cezası verildi.

Dava ile ilgili bilgi veren Hukukçu Hekimler Derneği Başkanı Dr. Av. Cengiz Bayram, “Türkiye’de sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları son yıllarda belirgin ölçüde artış göstermiştir. Dernek olarak tüm hekim ve sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Şiddete sessiz kalırsak ve tedbir almazsak şiddet daha da artacak ve meslek tercih edilmez hale gelecek. Sağlık personeli mesleğinin itibarını yeniden kazanmak istiyorsa uğradığı hangi saldırı olursa olsun sessiz kalmayıp şikayetçi olsun” diye konuştu.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

ŞİDDETE UĞRAYAN KARDEŞİMİZE GEÇMİŞ OLSUN.BU ARADA DERNEĞİ'DE GERÇEKTEN TEBRİK ETMEK LAZIM. ŞİDDETE ÇOK MEYİLLİ BİR MİLLETİZ,BU NEDENLE ŞİDDETE MARUZ KALDIĞINIZ DA ,ASLA SESSİZ KALMAYINIZ. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER