Hemşire Kalp Krizinden Vefat Etti

Hemşire Kalp Krizinden Vefat Etti

GAÜN Tıp Fakültesi cerrahi yoğun bakımda görevli Hemşire Yılmaz Özer(25) kalp krizi nedeniyle vefat etmiştir.Yılmaz Özer’in yarın Adıyaman Besni’de mezarlığında toprağa verileceği belirtildi. 

Gaziantep'te dün nişanlıhemşire Yılmaz Özer'in (27) telefonlarına cevap vermemesi üzerine evine giden Remziye Tağvay yerde hareketsiz yatarken buldu. Kalp krizi geçiren nişanlısına ilk müdahaleyi kendisi yapan hemşire Tağvay, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekibi Özer'i, ambulansla Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırdı. Hemşire Özer doktorların Acil Servis'teki tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybederken nişanlısı Tağvay, aldığı acı haberle yıkıldı.

Evlilik yolunda ilk adımı atmışlardı

Bir yıldır Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Cerrahi Yoğun bakımda görev yapan Özer, 2 gün önce aynı birimde çalışan Tağvay ile nişanlanmıştı. Bir yıldır birlikte çalışan Özer ile Tağvay çifti yakın zamanda evlilik hayali kuruyordu. Nişan takarak evlilik yolunda ilk adımı atan hemşire çiftin evlilik planını Özer'in geçirdiği kalp krizi bozdu.

Nişanlısına ilk müdahaleyi o yaptı


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Özer'in ani ölümüyle yıkılan nişanlısı Tağvay, onu hayata döndürebilmek için çabalasa da çabaları onu hayata döndürmeye yetmedi. Kalp krizi geçiren nişanlısına sağlıkçı olarak ilk müdahaleyi o yaptı. Nişanlısının yaşama tutunması için büyük çaba sarf eden Tağvay'ın çabaları Özer'i hayatta tutamadı. Hayatının baharında nişanlısıyla kurduğu hayali gerçekleştiremeyen Özer, yaşama gözlerini yumdu.

Gaziantep Adli Tıp Kurumuna kaldırılan Özer'in cenazesi otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından defnedilmek üzere ailesine teslim edildi. Özer'in cenazesi Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Yoldüzü köyünde toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 11:17

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık Personeli
Sağlık Personeli - 2 ay Önce

Önceden covidden öldü diyorlardı şimdi kalp krizi diyecekler diyeceksiniz çünkü aşı koruyacak ya sözde

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

Aşı?

SIRADAKİ HABER