Hastane içindeki silahlı kavganın detayları ortaya çıktı!

Türkiye dün kan donduran bir silahlı kavgaya tanık oldu. Elazığ'da hastane içinde yaşanan olayda 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Dehşetin ise detayları ortaya çıktı. Buna göre silahlı kavganın, 3 gün önce çıkan başka bir olayın devamı olduğu öğrenildi. Zanlı ilk olayda bir kişiyi ayağından yaralarken ikinci olayda ise hastaneye gelip yaraladığı kişinin kardeşini vurdu. Olayda ağır yaralanan kişinin hastanedeki tedavisi devam ediyor

Hastane içindeki silahlı kavganın detayları ortaya çıktı!

Elazığ’da dün hastane içinde çıkan silahlı kavganın, 3 gün önce çıkan başka bir olayın devamı olduğu öğrenildi. Zanlı ilk olayda bir kişiyi ayağından yaralarken ikinci olayda ise kardeşini vurdu. Ağır yaralanan kişinin de hastanedeki tedavisi devam ediyor.

Dün Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, hastane içinde iki grup arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü.

Kavgada taraflardan A.Y., belinden çıkardığı silahla ateş açtı. Olayda A.B., S.T. ve konuyla ilgisi olmayan F.A. kurşunların isabet etmesi sonucu yaralandı. Yaralılar, olay yerindeki sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından acil servise kaldırıldı.

Başından yaralanan A.B.’nin durumunun ise ağır olduğu öğrenildi. Kısa sürede olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından saldırgan, etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

3 GÜN ÖNCE YAŞANAN OLAYIN DEVAMI

Hastanede çıkan silahlı kavganın, 3 gün önce merkezde bulunan bir kafenin önünde iddiaya göre alacak verecek meselesi nedeni ile yaşanan kavganın devamı olduğu öğrenildi.

Zanlı A.Y.’nin buradaki tartışmada da yanında taşıdığı silahı çekip üniversitedeki olayda ağır yaraladığı A.B.’nin ağabeyine ateş ettiği ve ayağından yaraladığı, olay sonrası kaçtığı kaydedildi.

Polis ekiplerinin titiz çalışması sonucu yakalanarak gözaltına alınan A.Y.’nin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan üniversite içinde uğradığı silahlı saldırı sonucu başına isabet eden kurşun nedeni ile ağır yaralanan A.B.’nin hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi.(Haber Türk)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER