Eğitim ve Araştırmada Hafta sonu mesaisi sorgulanmalı!

Net Gaste'de yer alan haberde, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi SEAH’ta personele iş elbisesi verilmediği, bazı çalışanlara hafta sonu nedeniyle fazla mesai ödendiği ifade edildiği iddiası yer aldı.

Eğitim ve Araştırmada Hafta sonu mesaisi sorgulanmalı!

Net Gaste'de yer alan haberde;

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi SEAH’ta sağlık çalışanları arasındaki söylemlerin ardı arkası kesilmiyor. Netgaste WhatsApp hattımıza gelen şikayeti sizlerle paylaşıyoruz.

Personele çalışma elbisesi neden yok?

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan hizmetli sayısı yüzlerle ifade edilmekte.

İki yılda bir çalışma elbisesi aldıkları ifade edilen hizmetlilerin, giysileri sökük ve yırtık. Yönetimden iş elbisesi isteyen personele konuyla ilgili bilgi verilmezken, kimi sağlık çalışanları ekonomik nedenlerin gerekçe olduğunu dile getiriyorlar.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Hafta sonu mesaisi sorgulanmalı!

İş elbiseleri konusunda ekonomik sorunlar olduğunu dile getiren sağlık çalışanları konuyla ilgili sessizliklerini korurken, özellikle gece ve hafta sonu yoğunluk olmamasına rağmen bazı personelin mesaiye bırakılması farklı yorumları beraberinde getiriyor.

Süpervizör ve bazı personelin istisnai mesaiye bırakıldıklarını dile getiren sağlık çalışanları, Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü hastanede son birkaç ayda akşam ve hafta sonu kimlerin mesaiye kaldıklarını, mesaiye kalanların çalışıp çalışmadıklarını incelemeleri istendi.

Kamera kayıtları ile her şeyin belirlenebileceğini dile getiren sağlık çalışanları, hastanede sürekli aynı kişilerin mesaiye bırakılmasının altında farklı nedenlerin olup olmadığının bir an evvel araştırılması gerektiğine dikkat çekildi.

Tüm kayıtlar incelenmeli

Öte yandan kimi çalışanlara mesai torpili yapıldığını ifade eden sağlık çalışanları: “SEAH’da  bazı personelin her gün 12 saat çalıştığı  ancak geliş gidiş saatlerine riayet edilmediğine şahidiz. Arada bir bazı mesai yapan personelin de 2 günde bir geldiği görülüyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü ve SEAH Başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis lütfen hastanenin mesai kayıtlarına el atsınlar. Hastane’de kimlerin ne gibi haksız işler yaptıkları mutlaka ortaya çıkacaktır” diyerek tüm yönetimi göreve davet ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 06:24

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri
Nuri - 3 hafta Önce

Çok iyi bir tespit. Kesinlikle fazla mesai yapan personel iyi takip edilmeli. Haksız kazancın önüne geçilmeli. Şu anda yapılan fazla mesailerin yarısından fazlası gereksiz. Bu da hastane döner sermaye bütçelerine zarar ettiriyor. Dolayısıyla performansa bağlı ödeme alması gereken personel bütçede para olmadığı için döner alamıyor. Kimse bu durumun farkında değil.

SAKARYALI
SAKARYALI - 3 hafta Önce

sayın personelsağlık.net editörleri kaynak olarak aldığınız netgaste haber sitesinin önce güvenliği sorgulayın lütfen böyle prestijli bir sitenin ne hödüğü belirsiz asılsız haber yapan sadece sağlık teşkilatını karalamaktan başka bir haber yapamayan sitenin haberini manşetten vermenize üzüldüm.

SIRADAKİ HABER