Daire başkanı Hasan Can vefat etti

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Eğitim Daire başkanı Hasan Can vefat etti.

Daire başkanı Hasan Can vefat etti

Hasan Can,

02 Şubat 1963’te Kars’ta doğdu. 1982 yılında Kağızman Lisesinden mezun oldu. Yükseköğrenimini Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi (AEYO/1982-1984) ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Teftişi Ekonomisi ve Planlaması Anabilim dalında yaptı (1994-1998). Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi bilim dalında tezli yüksek lisans yaptı.
1985-1998 yılları arasında Millî Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak görev yaptı. 1998-2002 yıllarında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Çeşitli nedenlerle Üniversitedeki görevinden ayrılarak 2003 yılından itibaren Millî Eğitim Bakanlığına geçiş yaptı ve sırasıyla Van Rehberlik Araştırma Merkezi müdürlüğü, Mersin 75. Yıl Anadolu Öğretmen Lisesi Öğretmenlik Meslek Bilgisi dersleri öğretmenliği, Mersin Sosyal Bilimler Lisesi müdür başyardımcılığı ve müdür vekilliği, Mersin Yahya Akel Fen Lisesi kurucu müdürlüğü görevlerinde bulundu.
2009 yılında eğitim uzmanı olarak Sağlık Bakanlığına geçiş yaptı. Aynı yıl Bakanlık müşavirliği görevine atandı ve 2009-2012 yılları arasında bu görevde çalıştı. 2012 yılı Eylül Ayından itibaren Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Eğitim Hizmetleri Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır.
“Millî Eğitimin Neresindeyiz” ve “İdeal Siyaset İdeal Devlet” adlı iki kitabı; ayrıca bir kısmı hakemli olmak üzere çeşitli dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 15:51

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
can
can - 9 ay Önce

Bu ölüm sağlık bakanlığı bürokratlarına ölümün var olduğunu hatırlatır inşAllah. çoğunun yatacak yeri yok

hak
hak - 9 ay Önce

görevede yükselme ve unvan değişikliklerinde çok dolaplar döndü. inşAllah pis işlere girmemiştir.

Emel
Emel - 9 ay Önce

Unvan degskligi sinavinda cok haksizliga ugradim..hakkimi helal etmiorum

Filiz
Filiz - 9 ay Önce

Sağlık bakanlığı yoneticrlerinede demek ahirette hesap sorulacak başta sağlık bakanı olmak üzere hiç bir yöneticiye hakkımı helal etmiyorum 3 yöneticisi hariç demekki yetimin hakkıda bakan beyden sorulacak tek tesellim

..
.. - 9 ay Önce

çok üzülerek ben de yazıyorum. Kendisine ünvan değişikliğinde çok insani bir soru sordum ancak bana öyle kötü davrandı ki... içime işlemiş...
keşke iyilikleri ve adaletiyle anılsaydı
Syn yöneticiler arkanızda iyilik ve adalet bırakın lütfen
bu dünya insana iyilikle ve adaletle vardır
Allah insanı en üst varlık yaratmış ve insanın insana iyiliğini, hizmetini en büyük ibadet saymış

01
01 - 9 ay Önce

Hakkıma girmişti. İade etme fırsatı da oldu. Ama onu bile yapmadı. Hakkımın 1 gramını bile helal etmiyorum.

SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

ALLAH RAHMET EYLESİN. KEDERLİ AİLESİNE,BAKANLIĞIMIZA VE MESAİ ARKADAŞLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM. MEKANI CENNET OLSUN. SAYGILARIMLA.

Msa
Msa - 9 ay Önce

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, mümin bir insan olduğuna şehadet ederim


SIRADAKİ HABER