CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, "Yağmurlu Havada Yoğun Bakım Su Alıyor"

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, "Yağmurlu Havada Yoğun Bakım Su Alıyor"

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, verdiği soru önergesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya Demre Devlet Hastanesi, Kemer Devlet Hastanesi ve Elmalı Devlet Hastanesinin yoğun bakım ve eczane ünitelerini yağışlı havalarda tavandan su almasını, söz konusu hastaneleri hangi firmaların inşa ettiğini, firmalara ne kadar ödendiğini, görüntüleme cihazları (BTR-MR) için kota uygulamasını ve kotanın doldurulmadığı zaman firmaya fazla ücret ödemesi yapılıp yapılmadığını sordu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ayrıca,yazılı soru önergesinde sağlık emekçilerinin yaşadıkları zorluklara da değinen CHP'li Zeybek, Antalya genelinde kamu hastanelerinde sağlık çalışanlarına yönelik son beş yılda kaç fiziki, sözlü ve psikolojik saldırı olaylarına dikkat çekti. Zeybek, döner sermaye ödemelerinden, idari ve siyasi baskıya, çalışma şartlarının zorluğuna kadar sağlık emekçilerinin çözüm bekleyen birçok sorunu olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 22:06

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 2 yıl Önce

NEREYE EL ATSANIZ,ORADA BİR SORUN VAR.SANIRIM BUNA BENZER BİR HABER DE BATI KARADENİZ'DE BİR HASTANEDEN ÇIKMIŞTI.AKIL ALIR GİBİ DEĞİL,BU ÜNİTELERİN TESLİM AŞAMASINDA,TESLİM ALANLAR HAKKINDA,DERHAL SORUŞTURMA AÇILMALIDIR. AKLLI HASTANE DENİLEN HASTANELER DE, AKILIN A'SI YOK. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER