Başhekim Sekreteri gözaltına alındı

Başhekim Sekreteri gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığınca 28 ilde 235 şüpheliye yönelik başlatılan "Çekirge Operasyonu" kapsamında Zonguldak'ta gözaltılar sürüyor. Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler Atatürk Devlet Hastanesi Site Ek Binası'nda sağlık kontrolünden geçirildi. Bu arada Atatürk Devlet Hastanesi ek binada görevli Başhekim Sekreteri N. T.’nin de gözaltına alındığı öğrenildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, kolay yoldan haksız kazanç elde edenlere yönelik Emniyet Genel Mücadele Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekiplerince çalışma başlatıldı.

9 ay süren çalışmada, 28 ilde SGK’yı milyonlarca TL zarara uğratan 20 örgütlü yapı ve 386 şüpheli tespit edildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Şüphelilerin, sahte engelli raporu, usulsüz reçete, sahte PCR testi ve usulsüz sigorta primi düzenledikleri; bazılarının da kendilerini ‘kamu görevlisi’ olarak tanıtarak telefon dolandırıcılığı, yüksek kar vaadiyle saadet zinciri, dini duyguları istismar ederek falcılık ve medyumluk yaptıkları belirlendi.

Hazine arazilerinin, gayrimenkullerin satışlarında usulsüzlük yaptığı da saptanan şüphelilerin, ‘avantajlı esnaf kredisi’ sağlanacağını vadederek, naylon fatura, usulsüz belge, usulsüz akaryakıt alım satımı ve ihalede usulsüzlük yaptıkları ve dublör kullanarak sınavlara başkasını soktukları belirlendi.

Kaynak://www.pusulagazetesi.com.tr/cekirge-yakalandi-bashekim-sekreteri-n-t-gozaltinda-188787-haberler.html

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 02:04

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜLER ÇINAR
GÜLER ÇINAR - 2 hafta Önce

ah ah sayışyata yaklaşık2 yıl önce zeynep kamil kadın doğum hastanesi mali işler müdürünün sgk yı dolandırdığına dair iadeli teahhüdlü bir belge gönderdim. herşey ortaydı belgeliydi. Mali işller müdür yardımcısı aynur erkanın soruşturması kapatıldı. meğerse kadın haklıymış. vAllaha ben günaha girdim suçlu ben oldum kadın hala mali işler müdür yardımcısı. hemde çalışanlarına zorla kendine cimere teşekkür yazısı yazdırıyo. çalışanlar tek tek anlatıyor nasıl mobbingle tehditle teşekkür yazırıp sözleşme imzalamak için kaldığını.

SIRADAKİ HABER