Başhekim, işe gitmeyenlerin üzerine gittiği için görevden alındı iddiası

Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Kenan Toprak’ın istifasının ardından açıklama yapan DEVA Partisi Siverek İlçe Başkanı Murat Cuma Şirin, “İşe gitmediği halde maaş alanların üzerine gidildiği ve yolsuzlukların üzerine gittiği için görevden alındığı ifade ediliyor” dedi.

Başhekim, işe gitmeyenlerin üzerine gittiği için görevden alındı iddiası

Urfa Pusula'da yer alan haber;

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Devlet Hastanesi Başhekimi Kenan Toprak, görevinden istifa etti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Bu istifanın ardından ortaya çeşitli iddialar atılırken, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Siverek İlçe Başkanı Murat Cuma Şirin, kritik bir gerekçe öne sürdü.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Şirin, Kenan Toprak’ın yolsuzlukların üzerine gittiği için görevi bırakmak zorunda kaldığını iddia etti.

Şirin, şu ifadeleri kullandı:

“6 ayda bir değişen Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi ile ilgili dert yanarken, beterin beterinin olacağını düşünememiştik. 20 gün önce atanan başhekim dün itibariyle görevinin başında değil artık. Sahipsiz memleket.

‘NEDENİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ'

Malumunuz yirmi günlük Siverek Devlet Hastanesi başhekimi görevinden alındı. Kulak kabartıp nedenini anlamaya çalışıyoruz. İşe gitmediği halde maaş alanların üzerine gidildiği ve yolsuzlukların üzerine gittiği için görevden alındığı ifade ediliyor. Devletin mumunu özel işlerinde kullanmama hassasiyetini daha ne kadar kirleteceksiniz ey iktidar sahipleri?”

Kaynak:https://www.urfapusula.com/haber/7805318/urfada-bashekim-kenan-toprak-neden-birakti-flas-iddia

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
şakir
şakir - 1 ay Önce

Hocam sende arı kovanına çomak sokmuşsun sağlıkta işe gelmeyen bir sürü kişi var işe gelir ama hiç bi iş yapmayan bir sürü kişi vardır. Buna hiç bir müdür başhekim ses çıkarmaz.

hasan
hasan - 1 ay Önce

Her hastanede kepazelikler diz boyu,bazıları siyasete arkasını dayamış ve siyasetçi de bunlara destek verir hale geldi. Sonuçta kepazeliklerin önüne geçilemiyor. Halbuki siyasetçi, sizi bu göreve biz getirdik ve hesabını da sorarız demeli. ALLAH sonumuzu hayr eylesin, neredeyse tüm kurumlar böyle.

SIRADAKİ HABER