ATT Kübra Nur Palut, Belçika'ya Gidemedi

Bursa'da 3 yıl önce yakalandığı 'Kronik atriyal ve bağırsak disritmi' (CAID) hastalığı nedeniyle 45 kilodan 28 kiloya kadar düşen Acil Tıp Teknisyeni Kübra Nur Polat'ın yardım çığlığı karşılık buldu. Polat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla tedavisi için Ankara Şehir Hastanesi'ne sevk edildi.

ATT Kübra Nur Palut, Belçika'ya Gidemedi

Bilecik Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servis ambulansında görevli ATT Kübra Nur Palut, 3 yıl önce ‘Göktürk’ ismini verdiği oğlunu dünyaya getirdi. Doğumdan kısa süre sonra karın ağrısı ve iştahsızlık şikayetleri nedeniyle hastaneye giden Kübra Nur’a, yapılan tetkikler sonucunda sindirim sistemini ve kalbi etkileyen CAID hastalığı teşhisi kondu.

Yemek yiyemediği ve sadece damar yoluyla mama ve serumla beslendiği için, günden güne eriyerek 45 kilodan 28 kiloya kadar düşen Kübra Nur, tedavi için birçok hastaneye başvurdu ancak sonuç alamadı.

Palut ailesinin, tedavi için geldikleri Uludağ Üniversitesi’nde Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Macit Gülten'in açıklamalarıyla umutları yeniden yeşerdi. Prof. Dr. Gülten, hastalığın tedavisinin Türkiye'de olmadığını, Belçika'daki Leuven Katolik Üniversitesi Hastanesi’nde görevli Gastroenterolog Prof. Dr. Jan Tack tarafından yapılabileceğini söyledi.

Ailenin karşısına bu kez de maddi yetersizlik çıktı. Hastaneyle iletişime geçilmesi için Sağlık Bakanlığı'na müracaat edildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Konunun basına yansımasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kübra Nur'un tedavisi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya talimat verdi.

İnegöl Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutulan Kübra Nur, ambulansla Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan ATT Kübra Nur Palut, " Benim belçika işi hala olmadı Ankara şehir hastanesinde yatmaya devam ediyorum. Durumum kötü. Santral venöz katater yine enfeksiyon kapmış. Beslenmem için tek yol bu ama enfeksiyon sebebi ile onuda çıkartacaklar. Beslenmem durursa ölürüm." paylaşımında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 22:22

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
samet derel
samet derel - 2 hafta Önce

Allah şifa versin kardeşim.
yalnız siyasilere de sorulmaz mı şimdi? yurtdışından getiriyorduk ya hani yurttaşlarımızı veya faslı dindaşlarımızı Türkiye'ye. bu kızımızı niye Türkiye'de tedavi edemiyoruz.

Başkent Sağlık
Başkent Sağlık - 2 hafta Önce

Rabbim Şafi ismiyle şifalar versin, yavrusuna ve ailesine bağışlasın inşAllah

CİHAT ÇELEBİ
CİHAT ÇELEBİ - 2 hafta Önce

Allah şifanı versin inşAllah. İnsanlara yaptığın yardımların sevabını karşına çıkarsın.

hüseyin
hüseyin - 2 hafta Önce

Cb söylemeden sevk edilememiş mi?

SIRADAKİ HABER