Atatürk tüccarlığında son perde

Atatürk tüccarlığında son perde

İzmir'in Urla İlçesi'ndeki bir kahvaltı mekanında sergilenen rengarenk Atatürk heykeli tartışma yarattı.
İzmir'in Urla ilçesi, Kalabak ve Kekliktepe mevkileri arasında ye alan Zeytinli Köşk adlı kahvaltı mekanına yerleştirilen rengarenk Atatürk heykeli tartışma yarattı. Mekanın girişine konulan, zeybek oynayan Atatürk heykeli, birçok kesimin tepkisini çekti. Sosyal medyada, heykele yönelik (çoğu olumsuz) çok sayıda yorum geldi. Yurttaşlar, aynı zamanda heykeltraş olan işletmeci Turgut Kahraman tarafından Atatürk'ün istismar edildiğini, heykelin bir an önce oradan kaldırılması gerektiğini savundu. Hükümete yakın bazı medya kuruluşlarından ise daha farklı bir tepki geldi.

YANDAŞ MEDYADAN İLGİNÇ TEPKİ

Bazı medya kuruluşları, Atatürk'ün manevi şahsına hakaret içerdiğini savundukları heykelle ilgili CHP'li Başkan Burak Oğuz tarafından yönetilen Urla Belediyesi'ni suçladı. Atatürk'e de benzemeyen heykelin Urla Belediyesi'ne ait olduğunu iddia eden bu medya kuruluşları, bir an önce Atatürk'ü Koruma Kanunu'nun işletilmesi gerektiğini dile getirdi.

BELEDİYEYLE İLGİSİ YOK

Son Kale İzmir’in haberine göre; bir açıklama yayımlayan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz ise özel bir işletmenin bahçesinin içinde yer alan heykelle belediyenin hiçbir ilgisinin bulunmadığını bildirdi. Başkan Oğuz, her zaman Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, devrimlerinin ve en büyük mirası olan Cumhuriyetin izinde olduklarını söyledi.

İŞLERİ İYİ GİTMİYORDU!

Bir süredir müşteri kaybettiği konuşulan kahvaltı mekanının, tartışılan Atatürk heykelini kısa süre önce bahçesine yerleştirdiği öğrenildi. Söz konusu mekanda, Deniz Gezmiş'ten, Che Guevara'ya kadar çok sayıda devrimci ile ilgili fotoğraflar ve çeşitli görseller de yer alıyor.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 13 ay Önce

ORTAK DEĞERLERİMİZ HAKKINDA SİYASET YAPMAK,HİÇ HOŞ DEĞİL. SAYGILARIMLA.

teknik
teknik - 13 ay Önce

5816 sayılı ATATÜRK ALEYHiNE iŞLENEN SUÇLAR HAKKINDA KANUN maalesef sadece atatürk'ü eleştirenler için uygulandığı için bu tür saçmalıkları daha çok görür bu millet.

SIRADAKİ HABER