Aşı Timleri, En Ücra Köylere Ulaşıyor

Muş'ta görevli sağlık çalışanları, zorlu coğrafyaya rağmen tüm köylere kadar giderek vatandaşların koronavirüs aşılarını yapıyor.

Aşı Timleri, En Ücra Köylere Ulaşıyor

Muş'ta İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde oluşturulan 15 kişilik mobil aşı ekibi, kırsal bölgelerde aşıya ulaşamayan vatandaşlar için seferber oluyor.

Salgınla mücadelenin ilk gününden bu yana fedakarca görev yapan sağlık çalışanları, kış mevsiminin etkisini artırdığı bugünlerde salgının kontrol altına alınması için tüm zorluklara göğüs geriyor.

KARLI DAĞLARI AŞIP ŞİFA OLUYORLAR

Muş'un engebeli coğrafyasında dondurucu soğuğa rağmen karla kaplı yolları aşarak en ücra köylere kadar giden ekipler, kapı kapı dolaşarak zamanı gelenleri ve geçmiş aşılarını yaptırmayanları aşılıyor.

Aşı yaptırmak istemeyenlere aşının önemini anlatarak ikna etmeye çalışan ekipler, Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre ikinci doz aşılamada "turuncu" kategoride yer alan Muş'un "sarı" kategoriye geçmesi için çaba gösteriyor.

YUKARI YONGALI KÖYÜNE ULAŞTILAR

Son olarak kente 45 kilometre mesafedeki Yukarı Yongalı köyüne giden sağlık ekipleri, evlerinde ziyaret ettikleri vatandaşların aşılarını yaptı.

Aşı timleri, Muş un en ücra köylere ulaşıyor #1

"SAĞLIKÇILARA MİNNETTARIZ"

Aşı olan Eyüp Omur, sağlık ekiplerinin yoğun kara rağmen köye kadar geldiğini belirterek, "Köyün içinde kar var, sokaklarımız dar. Sağlık ekipleri kapı kapı dolaşıp herkesin aşısını yapıyor. Onlara minnettarız. Allah razı olsun." ifadesini kullandı.

Aşı timleri, Muş un en ücra köylere ulaşıyor #2

"KARLARA BATA ÇIKA TÜM KAPILARI ÇALDIK"

Aşı ekibinde görevli Dr. Hatice Bingöl ise kentteki tüm köylere giderek aşı hizmetini insanlara ulaştırmaya çalıştıklarını anlattı.

Bingöl, "Bu sürecin bitmesini istiyoruz. Halkımız da aşılarını yaptırıyor. Amacımız Kovid-19 sürecini bitirmek. Yüksek rakımlı bölgelerde köylerimiz var. İnsanlar merkeze gelemediğinde biz devreye giriyoruz. Yoğun kara rağmen köylere kadar gelip aşı yapıyoruz. Onlar bizi görünce, biz de onlara aşı yapınca mutlu oluyoruz. 2 bin rakımlı köydeyiz. Köye gelirken yolda aracımız kaydı, yine de vazgeçmedik. Kara bata çıka kapıları çaldık, aşılarını yaptık. Normal hayata dönmeyi istiyoruz." diye konuştu.

Aşı timleri, Muş un en ücra köylere ulaşıyor #3

"UÇURUM KENARLARINDAN DÖNÜYORUZ"

Hemşire Şengül Bayar da "Fiziki şartlarımız oldukça ağır. Araçlarımız yeri geliyor kayıyor, uçurumların kenarından dönüyoruz. Hedefimiz en ücra köylere bu hizmeti ulaştırmak. Aşılarımızı yapıp halkımızı bu hastalıktan korumayı amaçlıyoruz. Kilometrelerce yol yürüyoruz. İnsanlardaki mutluluk ifadesi, bizi de çok mutlu ediyor. Onlara hizmet götürme duygusu bizi daha da çok çalışmaya sevk ediyor." dedi.

Aşı timleri, Muş un en ücra köylere ulaşıyor #4


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Aşı timleri, Muş un en ücra köylere ulaşıyor #5

Aşı timleri, Muş un en ücra köylere ulaşıyor #6

Aşı timleri, Muş un en ücra köylere ulaşıyor #7

Aşı timleri, Muş un en ücra köylere ulaşıyor #8

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuz
Oğuz - 2 hafta Önce

Bu görevi icra eden tüm meslektaşlarım; Ayağıza taş değmesin, içinize soğuk işlemesin, yüreğiniz huzurla dolsun. Bir zaman hastanede muayene olamazken şimdi insanımızın ayağına hizmet gidiyor doktor gidiyor aşı yapılıyor. Devletimizin güçlendiğinin ve halkına verdiği değerin kanıtıdır.

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 2 hafta Önce

Daha yılbaşında millet içiçe bir halde eğlendi eee şimdi ise vakalar 70 bine dayandı daha artacak gibi bizler çalışalım canımız çıksın millet iyileşsin diye ama boşa kürek çekiyoruz böyle mücadele mi olur yahu hiçbir tedbir alma herşeyi sağlık çalışanlarından bekle öyle ya birileri keyif yapıyor birilerini canı çıkiyor bizler de bırakalım o zaman nede olsa boşa çabalıyoruz değil mi milyonlarca lira boşa gidiyor tedavilere ilaçlara testlere yazık günah değil mi bu paralar bütün milletin nede kimse buna birşey demiyor bir şey yapmıyor nereye kadar böyle devam edeceğiz bizlerde insanız tukendik bittik artık madem herşey serbest bizler neden böyle çabalamak zorunda kalıyoruz ki emeklerimiz boşa gidiyor

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 2 hafta Önce

Boşa çabalıyoruz hastanelerde ,boşa çabalıyoruz sahalarda dagbda tepede yaptığımızla kalıyoruz milletin taktığı yok covidmis umranda değil biz çabalıyoruz biz emek veriyoruz millet keyif içinde milletin eşeği bizler olmuşuz

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Sağlıkçıların hakları ödenmez dediler, alkış yağmuruna tuttular ödemediler..ebe, hemşire, tıb.sek.anestezi tek. Lab tek. Yıllardır özlük hakları iyleştirilmedi. Ne zaman kronikleşen sorunlar çözülecek.

Ne gerek var
Ne gerek var - 2 hafta Önce

Oralara zaten salgının gitmesi mümkün değil ki. Mantıksız işler bunlar.

Hemşire
Hemşire - 2 hafta Önce

Gecenin bu saatinde hasta kapısında ilac için bekliyoruz artık perişan olduk tükendik hergun değişen karantina süresi boşa yorulduğumuzun üzerine tuz biber oldu karşılığımi koca bir sıfır rabbim yardımcımız olsun saglikci bitti artık ????

İbrahim  Eryılmaz
İbrahim Eryılmaz - 2 hafta Önce

''Sağlıkçıların hakkı ödenmez'' dediler. Gerçekten ödemediler .Helal etmiyoruz hakkımızı.

ATT
ATT - 2 hafta Önce

Hakkımız ödenmez gerçekten..


SIRADAKİ HABER