Akşener, grup toplantısında, yurt dışına giden doktorun mesajını dinletti

Akşener, grup toplantısında, yurt dışına giden doktorun mesajını dinletti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Türkiye'den ayrılarak İngiltere'ye yerleşen bir doktorun mesajını dinletti. Türkiye'de doktorluk yaptığı sırada İngiltere'ye yerleştiğini söyleyen Banu Solur, gidiş nedeninin çalışma koşullarının zorluğu, yaşadığı değersizlik ve çaresizlik hissi ile geleceğe ilişkin kaygıları olduğunu söyledi. 

Türkiye'de birçok doktorun bu nedenlerle yurt dışına çıkma arayışında olduğunu söyleyen doktor Solur, "Şu anda özellikle geride bırakmış olduğum meslektaşlarım maalesef  kalitesiz bir çalışma ortamı ile yüz yüzeler. Yetersiz maaşlar ve uzun mesai saatleri onları bitip tükenmenin eşiğine getirdi. Bunun bizde yarattığı şey daha çok değersizlik çaresizlik hissi ile geleceğe ilişkin belirsizlik. Bu bizi başka ülkelere yönlendirdi" dedi. 

Solur, Türkiye'de çalışma isteklerinin olduğunu ancak tekrar güven ve huzur içinde çalışabilecekleri bir ortamın oluşmasını istediklerini söyledi. 

Solur'un konuşmasının ardından Akşener, "İşte size AKP iktidarının doktorlarımıza verdiği değer ve sonuçları" dedi. 


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Mesleğini yurt dışında icra etmek için Türkiye'yi terk eden doktor sayısının bin 361 olduğunu söyleyen Akşener, Erdoğan'a seslenerek "Senin yüzünden sayın Erdoğan, çünkü sen bu insanlarımızın hayallerini çaldın. Çünkü sen 'iğne yapmaktan bile aciz' diyerek onların itibarları ile oynadın oyanamaya devam ettin" ifadelerini kullandı. (T24)

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçılar -
Sağlıkçılar - - 3 hafta Önce

Türkiye için "burası kutsal topraklardır israil'in toprağıdır" diyen Hdp Milletvekili Sezai Temelli iyi partililere "oturduğunuz koltuklar bizim sayemizde" demişti. Bu utanç size yeterde artar. Bizde bunu hiç UNUTMAYACAĞIZ! Bizde bu videoyu herkese dinletiyoruz.

kadir 04
kadir 04 - 3 hafta Önce

Siz bu ülkeye düşman olan Terörle bir olduktan sonra altın dağıtsan ne olur vatanım bayrağım hürriyetim olmadıktan sonra canım olsa ne olur Siz hdp ile bir olduktan sonra kemali, merali, temeli ve diğerleri size bu ülkenin gerçek sahipleri türk müslümanlar olarak oy değil su bile vermeyiz

Sağlıklı Birey
Sağlıklı Birey - 3 hafta Önce

İyi parti önce nerede duracağına karar versin. Yaptığımız meslek insan sağlığı ama pkk can sağlığına önem vermeyen bir örgüttür. Onun sesi olan hdp ile aynı yerde ve Demirtaş itinin çizgisini beğenecek kadar onursuz olmayın. Sonra hak hukuk sözleriniz inandırıcı olmuyor

SIRADAKİ HABER