1915 Çanakkale Köprüsü'nden Ambulans Geçiş Ücreti Alınıyor İddiası

1915 Çanakkale Köprüsü ambulans dahil geçiş yapan kamu araçlarından da ücret alındığı bu nedenle boğaz geçişlerinde çok acil olmayan durumlarda köprü yerine araba vapurlarının tercih edildiği iddia edildi.

1915 Çanakkale Köprüsü'nden Ambulans Geçiş Ücreti Alınıyor İddiası

Çanakkale Özel Haber'de yer alan habere göre;

Bir vatandaşın konuyla ilgili CİMER'e yaptığı başvuruya Sağlık Bakanlığı, hala yazışmaların sürdüğü cevabını verirken Karayolları Genel Müdürlüğü konuyla ilgili bilgi vermekten kaçındı.

BÜROKRASİ AĞIR ÇALIŞIYOR, YAZIŞMALAR SÜRÜYOR...

Çanakkale'de yaşayan Mahmut Tonbul isimli vatandaş, ambulansın köprüden 8 dakikada geçebilecekken yaklaşık 35 dakika süren Gelibolu-Lapseki feribotunu kullanması üzerine konuyla alakalı yetkililerden net bir cevap alamayınca konuyu CİMER'e sordu.

Sağlık Bakanlığı, CİMER üzerinden Tonbul'a verdiği yanıtta, çalışmaların henüz netlik kazanmadığını belirterek, "Sağlık Hizmetlerinin güvenilir ve kaliteli olması ve hızlı hizmet verebilmek amacıyla, ambulansların Çanakkale 1915 Köprüsünden geçebilmesi için kurumlar ile yazışmalar yapılmış olup, konu yazışma sürecindedir" bilgisini verdi.

CİMER'in cevabını sosyal medya hesabından paylaşan Tonbul, "18 Mart 2022 tarihinde gururla açtığımız köprümüzden Haziran ayı gelmesine rağmen daha devletin ambulansını ücretsiz geçiremiyoruz. Yazık bizlere yazık" dedi.

Kaynak Linki;//www.canakkaleozelhaber.com/nerede-kaldi-ambulansin-gecis-ustunlugu/3937/

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2022, 12:28

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hepsinden para alınıyor
Hepsinden para alınıyor - 2 ay Önce

Kardeşim dalga mı geçiyorsunuz.112calisanlarina sorun size söylesin İzmir İstanbul dan Osmangazi köprüsünden hepsine para ödeyerek geçiyoruz.Devlet şartname hazırlarken iki satır yazıyı araya sıkıştıramamis resmi plakalı araçlardan ücret alınamaz diyecekti.yada sıkıştırmak istememiş zaten geçmeyen arabanın parasını ödüyoruz.Ambulansinda oderdik.Hayatimda gördüğüm en saçma şartname ayıptır yazıktır.

Kırşehir
Kırşehir - 2 ay Önce

Aynı durum Ankara Niğde otoyolundada var cimere yazdık yapacak bişey yok havasında cevap geldi

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

Feribotla da bedava gecmiyor. Demekki anlaşma yapılmadı henüz.

SIRADAKİ HABER