100 bin imza toplayan hekimler Sağlık Bakanlığı’na gidiyor

Sağlık çalışanı şartlarının iyileştirilmesi için başlatılan kampanyada 100 bin imza toplandı. Hekimler, cuma günü Sağlık Bakanlığı'na giderek toplanan 100 bin imzayı sunacak.

100 bin imza toplayan hekimler Sağlık Bakanlığı’na gidiyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Emek Bizim Söz Bizim, Sağlıklı Bir Gelecek Ellerimizde” eylem süreci kapsamında “Sağlığımız İçin Hekimlere Kulak Verin!” başlıklı imza kampanyasını başlatmıştı.

Dr. Ersin Arslan'ı yaşamını yitirdiği 17 Nisan'da başlayan ve Dr. Kamil Furtun'u hayatını kaybettiği 29 Mayıs'ta sona eren kampanyada 100 bin imzaya ulaşıldı.

İmza kampanyası ile sağlık sisteminin toplum yararına değiştirilmesi, hekimlerin yaşama, çalışma ve ekonomik koşullarının düzeltilmesi amacıyla 10 acil talep belirlendi.

Türk Tabipleri Birliği'nin çağrısıyla sağlık çalışanları, 22 Temmuz 2022 Cuma günü Ankara'da Sağlık Bakanlığı önünde toplanacak.

İmza kampanyası kapsamında toplanan 100 bin imza, Sağlık Bakanlığı'na teslim edilerek hekimlerin taleplerinin gerçekleştirilmesi istenecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2022, 09:26

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
huzur02
huzur02 - 4 hafta Önce

Gerçekten fazla bir şey istediğimiz yok.bunu eminim bu ülkede anlamayan da kalmadı.sadece hakkımız olanı istiyoruz,sadece adil olunmasını istiyoruz,sadece bir kezcik olsun bizi dinleyip enpati kurmalarını istiyoruz,sadece bir kezcik olsun bizim aldığımızla diğer kurum çalışanların aldıkları karşılaştırılsın istiyoruz.ÇOK MU BİR ŞEY İSTİYORUZ?

3600 hakkımızı istiyoruz
3600 hakkımızı istiyoruz - 4 hafta Önce

3600 sorununu çözün yoksa sandık geldi 2008 sonrası memur diş hekimi ve doktorlara 3600 verildi biz sağlık ve diğer memurlara verilmedi bunu kimse bilmiyor uyanın

SIRADAKİ HABER