“SİVAS SAĞLIK NOKTASINDA İDDİA EDİLDİĞİ KADAR KÖTÜ DEĞİL”

AK Parti Sivas Milletvekili Habib Soluk, sağlık yönünde yapılan sert eleştirilere cevap verdi.

“SİVAS SAĞLIK NOKTASINDA İDDİA EDİLDİĞİ KADAR KÖTÜ DEĞİL”

Sağlıkta bazı branşlarda eksiklikler olduğunu bildiklerini ve bu eksikliklerin giderilmesi noktasında talepde bulunduklarını aktaran Soluk, “Sivas’ta çocuk kardiyoloğu ve nöroloğu bulunmamaktadır. İkiside eksik kabul ediyoruz. Sivas’taki doktor eksikliğinin giderilmesi için talepde bulunduk ancak bu dalları bitirmek oldukça uzun yıllar alıyor. Bu eksiklik sadece Sivas’ta değil Türkiye genelinde de vardır” dedi.

Taleplerinin takipçisi de olduklarını aktaran Soluk, “Sivas sağlık noktasında iddia edildiği kadar kötü bir durumda değildir. Ama ne yazıkki sağlık noktasında fırtınalar koparılarak Numune Hastanesi çöküyor diyoruz. Numune Hastanesinin altından su çıktı diyoruz. 5 tane hastane kapandı diyoruz. Kapanan hastanelerden biri olan Devlet Demiryolları Hastanesine kim gidiyordu sadece orada çalışanlar. Hastane kaç yataklı idi 40 yataklı. Yine Askeri Hastaneye sadece asker kökenliler gidiyordu 30-40 yataklı idi. Gögüs Hastanesi kapandı 42 yataklı idi.

İstasyon Caddesindeki 313 yataklı Devlet Hastanesinin 13 yatağı kapandı 300 yatağı şuan faal durumda. Sivas’ta 10-15 sayısını geçmeyecek nitelikli oda sayısı varken şuanda 800’ün üzerinde nitelikli oda var. Numune Hastanesinin arkasında 270 yataklı blok yapılıyor. Bunların hepside nitelikli yataklı. Yine Türkiye’de ilk olan ÇAGEM hastanesi Sivas’ta yapıldı.

Bu hastanenin hastaları Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Urfa, Van, Mardin, Muş gibi bölgelerden gelecek hastalara hizmet verecek. GATA’nın Rahabilitasyon Merkezi bizim bu hastanemizin yanında ilkel kalacak. Bu hastanenin de yatak sayısı 154 adettir. 154’ü de niteliklidir. 42 tane de süit refakatçı odaları var. Sivas’ı kimse ile tartışmak istemiyorum. Ama Sivas’ın sorunlarını çözebilmek için her zaman ben varım” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Büyük Sivas Haber

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

SİVAS'IN SAĞLIK HİZMETİNİ BİLMEM AMA SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNİN İİBF BÖLÜMLERİNDEN BİRİNİN ,BÖLÜM KAPANMASIN DİYE ÖĞRENCİLERİNİ SINIFTA KOYDUKLARI BİLGİSİNİ ALIYORUM.EĞER ŞAYET BÖYLEYSE ,ALLAH ONLARIN BELASINI VERSİN.BU BARİZ BİR KUL HAKKINI ÇİĞNEMEDİR,YEMEDİR. BU KONU HAKKINDA BİLDİĞİM KADARIYLA,YÖK GİZLİ BİR ÇALIŞMA BAŞLATTI,ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞÜYOR. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER