Sağlık Sen’den Ezine Devlet Hastanesi açıklaması

Çanakkale Sağlık Sen Şubesi yaptığı yazılı açıklamada; Ezine Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının sorunlarının her geçen gün arttığını iddia etti.

Sağlık Sen’den Ezine Devlet Hastanesi açıklaması

Yetersiz sayıda sağlık çalışanı ile yüksek performans bekleyen hastane idarecilerinin çalışanların sorunlarını görmezden, duymazdan geldiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Ameliyat olup daha tam sıhhat hali sağlanmadan nöbet tutan, babası kanser gibi bir hastalıkla mücadele ederken babasının kontrollerini yaptırmak için izin alamayan yada bakıcısı bırakıp gidince çocukla çalışmak zorunda kalan idareci gördünüz mü? Tabi ki hayır!! Ama sağlık çalışanlarına tüm bu sorunları ile insani yaklaşımlardan uzak adeta bir robot gibi davranan idarecileri çok gördük. Senelik izinleri dahil kullandırılmıyor.

3-4 sağlık çalışanının yapması gereken iş gücü 1 kişi üzerinden dönüyor. Gün aşırı tutulan nöbetler aile hayatını gasp etmiş ve sosyal hayatı bitirmiş durumda. Yapılan uygulamalarda yataklı tedavi kurumlar yönetmeliği de hak getire. Çanakkale’de yaptığımız saha çalışmalarında birinci sırada Ezine gelse de başka hastanelerimizde de bu tür yaklaşımlar maalesef mevcut. Tedavisini yaptığı hastasının yanında yada hasta yakının yanında çalışanı azarlayan, küçük düşürücü, rencide edici söylemlerde bulunup, inciten idareciler var.

İdareciler diyoruz ama bunların arasında müdür yardımcılığı görevi yapan ama demek ki verilen görevi idrak edemeyip kendini hastane sahibi gören kişiler de var. “KOLTUĞA OTURUNCA BAŞKA BİR GÖZLÜK TAKMAK, BU KADAR VEBAL ALMAK, NEDEN?” Sayın idareciler dışardan bakınca mükemmel görünüyorsunuz. Unutmayın bugün idarecisiniz ama yarın belki servislerde yine beraber çalışacağınız hastane çalışanları olacak. Koltuğa oturunca başka bir gözlük takmak, bu kadar vebal almak, neden? Sağlık sisteminin lokomotifi olan, her türlü yükü omuzlayan, görevi dışında birçok iş beklenen (sekreter vs.) sağlık çalışanlarının sorunlarına duyarsız kalmak bir süre sonra verilen hizmette kalitenin düşmesine yol açmayacak mı? Sağlık çalışanının tükenmişliğine, çaresizliğine neden olmakla elinize ne geçiyor?

Ezine Devlet Hastanesi idarecilerini sağduyuya davet ediyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi önce çalışanlara uygulanmalı ki gece gündüz 7/24 özveri ile çalışanın emeği, hizmeti karşılığını bulsun. Yaşanan bu sıkıntıların birebir takipçisi olacağız. Demek ki sıkıntıları sözlü olarak konuşmak çözüm getirmiyor, kim ne derse desin biz bildiğimizi yaparız diyen, samimiyetten uzak bir anlayış hakim. Bizde yetkili sendika Sağlık Sen olarak idarecilere sesleniyoruz; çalışanlara tepeden bakmayın, samimiyete beraber çalıştığınız insanlardan başlayın. Tüm bu sıkıntıları hatta daha fazlasını kamuoyu ve yetkili merciler ile paylaşacağız ve her türlü mücadeleye çalışan arkadaşlarımızla birlikte varız. Sağlık çalışanları yalnız değildir.”
Kaynak :Burası Çanakkale
 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 00:31

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 10 ay Önce

YETKİLİ SENDİKA OLARAK HANGİ SORUNU ÇÖZDÜNÜZ Kİ. HER YER BÖYLE. SAYGILARIMLA.

sağlıkçı
sağlıkçı - 10 ay Önce

Haberi okudum şaşkınlıktan ağzım açık kaldı.idareciler çalışanlara tepeden bakıyormuş. samimiyetsizmiş personele zulüm yapıyormuş azarlayıp bağırıp çağırıyormuş kimseye izin vermiyormuş personele robot gibi davranıyormuş vs vs. Yıllardır hastane çalışanıyım. bunu yazanların kafası mı güzel gözü mü kör yoksa Burası başka hastane mi hala anlamadım.

soru yorum
soru yorum - 10 ay Önce

Sağlık-Sen’in çok sayıda üye kaybettiği bir zamanda sendikanın kendisini hatırlatma, etkinlik arttırma gayreti olmasın bu yazılı açıklamanın sebebi?
Torpilli üyelerinin tayinini ilçeden il merkezindeki hastanelere aldırmak için yetkililere baskı yapan sendikacılar yüzünden hastanede kişi başına düşen iş yükü artmış olabilir mi?

sağlıkçı
sağlıkçı - 10 ay Önce

Dedikodulardan duyduklarını sorgulamadan doğrulamadan derleyip haber yaptırmayı sendikacılık zannetmişler…Çok yazık… Sonu başarıya giden, iftira dahil her yolu mübah olarak gören gözlerin ettiği kılavuzluğun sonucu muhakkak başarısızlık olacaktır.

PERSONEL
PERSONEL - 10 ay Önce

Ben Ezine hastanesinde çalışan personel olarak hastane yöneticilerinin kapılarının her zaman açık olduğunu söylemeyi borç bilirim…Aksini söyleyenler ... cıdır.

hemşire
hemşire - 10 ay Önce

buralara açıklama yapmakla beyanat vermekle birsey elde edemiyeceğinizi 17 yıldır kavrayamamış olan yetkili sağlık sen tepkilerinizi eylem yaparak miting yaparak dile getirin olurmu sonuç odaklı işler yapın

MEHMET02
MEHMET02 - 10 ay Önce

YETKİLİ SENDİKA NE ZAMAN BİR AÇIKLAMA YAPACAKSINIZ
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." On dört yıl oldu bir gelişme yok

hekim
hekim - 10 ay Önce

Ezine devlet hastanesi Ali babanın çiftliğinden beter. Hastanenin müdürü, Çanakkale Sağlık hizmetleri Başkanının kardeşi, hastane müdür yardımcısı, sağlık hizmetleri başkanının kocasının kardeşi, hastane başhekimi Ayvacıklı siyasini damadı, eş dostla hastane yönetilebilir mi? İl sağlık müdürü dahil herkese küfür eden Üroloji doktoruna ses etmiyorlarmış, Çünkü Urolog çok ameliyat yapıp çok para kazandırıyormuş hastaneye, küçücük ilçe hastanesi entrikada Dallasa bile rahmet okutur.

Sağlık sıhhat
Sağlık sıhhat @hekim - 10 ay Önce

Yorumları günlerdir okuyorum.Bu insanlarla yani yönetim ile bu kadar derdiniz varsa neden klavye ye kuvvet deyip buradan yazıyorsunuz anlamış değilim.Yazdiklariniz gerçeği yansıtıyorsa ki yansıtmıyor yasal yollardan iletseniz ya bunları.Meyve veren agac taslaniyor gibi geliyor sanki bana...

El insaf
El insaf @hekim - 10 ay Önce

Günlerden dedikoduculardan öğrenmişsiniz bunları ama sizi kandırmışlar...Farkında değilseniz haberiniz olsun...Gidin sorgulayın doğrusunu öğrenin...öğrenmek ister misiniz

hakikat
hakikat @hekim - 10 ay Önce

dedikodulardan duyduklarınızı ... yanlış yazmayın...önce sorgulayın araştırın...Başhekimive bütün ailesini çok çok iyi tanıyorum...Başhekimin kayınpederinin siyaset ile alakası olmadığını, hiçbir parti veya benzeri kuruluşla alakası olmadığını yıllardır doğup büyüdüğü ilçede herkes bilir...Bilginiz olmadığı apaçık ortada...Biraz haysiyet biraz vicdan...


SIRADAKİ HABER