Sağlığın Geliştirilmesi’ne Yeni Daire Başkanı Atandı

Sağlığın Geliştirilmesi’ne Yeni Daire Başkanı Atandı

Geçen hafta Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’ne atanan Doç. Dr. Ayhan Uludağ’ın hemen ardından bir atama da aynı Genel Müdürlük altındaki Proje ve Mali İşler Daire Başkanlığı’na yapıldı. Söz konusu göreve daha önce hastane idareciliği de yapmış olan Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi mezunu Radyoloji Teknisyeni Mustafa Örnek getirildi.   

personel sağlık net
Mustafa Örnek aynı zamanda geçmiş yıllarda Mehmet Akif İnan Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği ve SASAM Enstitüsü’nden sorumlu Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcılığı da yapmıştı. 
Mustafa Örnek Kimdir?
1978 yılında Konya / Bozkır'da doğdu. İlk ve orta tahsilini Konya / Seydişehir'de, lise tahsilini Keçiören Çevre Sağlık Meslek Lisesi Radyoloji Bölümü’nde tamamladı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi’nden, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yüksek Lisans programından mezun oldu. 2001-2005 yılları arasında Paşabahçe Devlet Hastanesinde Radyoloji Teknisyenliği, Kalite Birim Sorumluluğu, Satın Alma Şefliği ve Hastane Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kâğıthane Devlet Hastanesi ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Hastane Müdürlüğü yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve farklı projelerde yönetim kademelerinde görev aldı. Kalite ve Performans Değerleme Sistemleri ile ilgili yayınları mevcuttur. 5 yıl boyunca SASAM Enstitüsü Koordinatörlüğü görevini de yürüten Örnek, Sağlık ve Sosyal Politikalar alanında 50’ye yakın yayının hazırlanmasına katkıda bulunmuştur. Evli ve 2 çocuk babası olan Örnek, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 12:42
SIRADAKİ HABER