Liyakat Ölürse;Sistemde Çöker,Devlette.

Liyakat Ölürse;Sistemde Çöker,Devlette.

Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza ÖKSÜZ yazılı olarak yapmış olduğu basın açıklamasında Sağlık Bakanlığı'nın KPSS puanına göre ataması yapılan sağlık çalışanlarının işe yerleştirme sürecinde ayrıca komisyonlar kurularak sözlü sınav uygulanması(mülâkat) kararına tepki gösterdi. 
Öksüz açıklamasında'Bakanlığın 10 Mayıs tarihli almış olduğu kararı büyük bir üzüntü ve endişe ile öğrendim.Devlet memuru atamalarında 2 yılda bir yapılan KPSS puanına baz alınarak ilan edilen kadro tercihlerine göre  güvenlik soruşturması sonucu yerleştirmeler yapılıyorken,4-B sözleşmeli alımlar için  mülâkat uygulama kararı alınmış olması sistemlerin temeli olan liyakatı öldürür.
Temeli Liyakat Olmayan Sistemler Çökmeye Mahkumdur. 
İnsanlar bin bir emek ve alın teri ile KPSS hazırlığı yapacaklar,tarafsız  şekilde bir yarışın içerisine girecekler 90 puan almış birinin yerine torpili olan 60 puan almış birini yerleştirmeye mi çalışacağız. 

İllerde mülâkat için kurulması planlanan  komisyonlarda görev alacak arkadaşlara da yazık,onlar içinde ayrıca üzülüyorum.
Daimi işçi alımı sürecinde yaşanan torpil koşuşturması ve bu vebalin içerisinde kesinlikle olmak istemezdim.Kaldı ki şuanki uygulamada insan sağlığına birebir temas edecek adaylardan bahsediyoruz.Mevcut alınacak kontenjandan 3 katı fazla aday arasından mülâkat yap diyor bakanlık peki kriter ne?Referans. 
Yazık ediyoruz ilmek ilmek işleyip büyük bir dönüşümü gerçekleştirip bizlerinde üzerinde emek sarfettiği sağlık sistemimizin, kıymetli çalışanlarının çözülmesi gereken pek çok sorunu varken bakanlığın uğraşının bu olması tek kelimeyle hakikaten yazık.
Devlet Memuru olmayanların yönetici olarak kamu hastanelerine atanmasının tepkileri sektörde çığ gibi iken; Sağlık Bakanlığı'nın almış olduğu sözlü sınav kararını uygulamaya koymadan vazgeçmeleri beklentimiz ve talebimizdir.Zira uygulandığında toplumda çok büyük bir tepki oluşacağı,sağlık sistemimize olan güvenilirliği ve zaten ciddi bir şekilde dejenere olmuş saygınlığı da yitireceği aşikardır'dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 hafta Önce

VALLA BANA Bİ GÜLMEK GELDİ:)))))) LİYAKAT HANGİ KURUM DA KALDI Kİ? SAYGILARIMLA.

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 hafta Önce

Liyakat çoktan öldü

A.U
A.U @sağlıkçı - 3 gün Önce

Liyakat 663 KHK ile kaldırılıp hak sahiplerinin makamları elinden alınırken sizler değilmiydiniz bayram eden? Neden o zaman hiç sesiniz çıkmadı. Şimdi yakınıyorsunuz.

Dünyadan haberi yok
Dünyadan haberi yok @sağlıkçı - 3 gün Önce

Sağlıkta liyakat öldü, gömüldü el- fatiha

Gamze
Gamze - 1 hafta Önce

Sağlık Bakanlığında liyakat gideli çookk uzun zaman oldu. Yeni mi haberiniz oldu?

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 hafta Önce

Bunu söyleyen Tekirdağ Şube Başkanı önce kendi ilinde ki uygulamalara baksın. Tekirdağ'da Liyakati öldürenlerin ve sistemi çöker tenlerin başında kendisi geliyor. Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ve Hastane yönetimleri Sağlık Sen sendikasının kayırdığı beceriksizlere teslim edildi. Sağlık ancak bu kadar kötü yönetilebilir sayın Hamza bey sizinde bunda emeğiniz çok.

Nihat
Nihat - 1 hafta Önce

Güzel bir yazı. Tebrikler.

Geçmiş Zamanda Yolculuk
Geçmiş Zamanda Yolculuk - 1 hafta Önce

Liyakat Ölürse Değil "LİYAKAT ÖLELİ SENELER OLDU" günaydın

şahin erdem
şahin erdem - 1 hafta Önce

AĞZINA YUREĞİNE SAĞLIK BAŞKANIM BU CESUR ÇIKIŞINIZI KUTLUYORUM

mehmet02
mehmet02 - 1 hafta Önce

işi ehline verin


SIRADAKİ HABER