Doktora tehdide ilginç ceza

Doktora tehdide ilginç ceza

Eskişehir Şehir Hastanesi'nde görevli doktoru tehdit ettikleri iddiası ile haklarında Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatılan karı-kocaya yaşlılar yurduna ziyaret etme ve 200 TL bağış yapma cezası verildi

Bir süre önce meydana gelen olayda M.K. isimli doktoru tehdit ettikleri belirtilen M.D. ve eşi D.D.'nin dava dosyası uzlaştırmacı sayesinde tatlıya bağlandı. Doktoru tehdit eden karı-kocaya yaşlılar yurduna ziyaret etme ve 200 TL bağış yapma cezası verildi.

Tarafları bir araya getiren, hem uzlaştırmacı hem de Uzlaştırmacılar Derneği Başkanı olan Muharrem Akaydın, öncelikle şüpheli konumunda bulunan M.D. ve eşi D.D. uzlaşma süreci konusunda detaylı biçimde bilgilendirilerek uzlaşma kurumunun faydaları tek tek anlattı. Daha sonra, müşteki doktor M.K. ile görüşerek uzlaşmanın getirdiği faydaları ve davanın sürmesi halinde sık sık adliyeye gitmesi gerektiği, yine suçu işleyene en az bir kere şans vererek topluma uyum konusunda yardımcı olunmasının faydalarını anlattı. Bu görüşmelerden sonra, şüphelilerin yaşlılar yurduna ziyaret ve 200 TL bağış yapmaları karşılığında uzlaşmaya gidildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Muharrem Akaydın, "İnsanlarında bir kere daha düşünüp affetmesi gerektiğini, toplumun bu yönüyle de mutlaka mağdur-şüpheli-sanık konumundaki herkesin birbiriyle karşılıklı uzlaştırmacıların öncülüğün de görüşerek sorunlarını çözmesi ve topluma yeniden kazandırılmalarını sağlamalarını, adalete yardımcı olmalarının önemine işaret edilmiştir. Yaşlılar yurduna şüphelilerle birlikte uzlaştırmacı olarak katıldım çay kahve içilerek sohbet edildi. Ziyarette duygulu anlar yaşanmış anılar anlatılarak bir kez daha yaşlıların unutulmaması gerektiğine vurgu yapılmıştır" dedi. - ESKİŞEHİR

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 14:21

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

YAŞLILARIMIZI HÜRMETLE VE SAYGI İLE SELAMLIYORUM. SAYGILARIMLA.

ayhan
ayhan - 11 ay Önce

bu bir kamu davasıdır ve uzlaşmacı sistemin burada kullanılması doğru değildir.Görevi başındaki memura yapılan eylem hiçbir şekilde uzlaşma konusu olamaz.

sdkaj
sdkaj - 11 ay Önce

o hakim aynı şey kendisine yapılsa da bu cezayı mı verecekti. ödül verseydiniz bari saçma sapan bir hukuk sistemimiz var.

peki
peki - 11 ay Önce

Çalışanını tehdit eden amire nasıl işlem yapılacak? Gariban çalışan korkudan susup oturuduğuyla kalıyor. Yediği azar sürgün mobing ile kalıyor. Var mı 1 yöneticiye karşı hakkını arayabilecek? Dur diyebilecek? Aldıkları yüksek maaşlarla adeta baron kont gibi oldular. Var mı bize yan bakan modundalar. Bizim kültüre göre Kurum Ağası şeklinde de algılanabilir.

SIRADAKİ HABER