Bu Hastane 4 yıldır hizmete açılamıyor

Bu Hastane 4 yıldır hizmete açılamıyor

Gümüşhane'de yapımı tamamlanan ve zeminindeki heyelan tehdidi nedeniyle 4 yıldır hizmete açılamayan yeni devlet hastanesi için güçlendirme ve heyelan önleme projesi hazırlandı. Kuzey ve güney cephesinde ağırlık yapan yamaçta molozlar temizlenecek, 600 metre uzunluğunda 3 sıra diyafram duvar örülerek hastanenin zemin kayma riski ortadan kaldırılacak.

Sitemizde olmayan özel haberler sosyal medya hesaplarımızda !

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık NET'i Facebookta Takip Etmek İçin Tıklayın 

Kentte, Bağlarbaşı mevkiinde yapımına 2012 yılında başlanan ve 51 milyon liraya mal olan 8 katlı, 200 yataklı ve bünyesinde 10 ameliyathane ile 30 yoğun bakım ünitesi yer alan yeni devlet hastanesinin inşaatı 2015?te tamamlandı. İnşaatının tamamlanmasının ardından, yamaç arazide elde edilen alan üzerine inşa edilen hastane binasında ve zemininde çatlaklar oluştuğu gözlendi. Hastane zemindeki kayma riski nedeniyle 4 yıldır hizmete açılamadı. Hastane binası için zemin güçlendirme ve heyelan önleme projesi hazırlandı. AFAD tarafından hazırlanan proje ile hastanenin kuzey ve güney cephesinde bulunan kayalık alanlardan yaklaşık 390 bin metreküp hafriyat çıkarılacak, ağırlık yapan yamaçta molozlarının temizlenmesinin ardından 600 metre uzunluğunda 3 sıra diyafram duvar örülecek. Proje ile zemin kayması riski ortadan kaldırılarak hastane hizmete açılacak.

'HASTANE BİRAN ÖNCE AÇILMALI'

Gümüşhane'de vatandaşlar hastanenin biran önce hizmete açılmasını bekliyor. Hastaneye kentin ihtiyacı olduğunu anlatan Ali Sait Al, Bu hizmetin Gümüşhaneliler tarafından kullanılamaması bir handikap. Burada yetkililerin bir an önce çözüm bulup böyle bir yatırımı Gümüşhane?de kullanıma açması gerekiyor. Çünkü mevcut hastanemizin durumu ve kapasitesi ortadaö dedi. Hastanenin yapıldığı arazinin yanlış seçildiğini söyleyen Tamer Merdan da ?Hastane bitirildi ve açılamadı. Hastanenin zeminin sağlam olmadığı ve kaymalar olduğu söylendi. Şu an bölgeyi diyafram duvar ile sağlamlaştırmaya çalıştıklarını öğrendik. Süreç çok uzadı bu da insanları usandırdıö diye konuştu. Hastanede doktor eksikliği olduğunu söyleyen İzzet Demirkıran ise, ?Biz bir MR için farklı şehirlere gidiyoruz. Doktor ve cihaz olmadıktan sonra binalar hiçbir işe yaramazö şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 13:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçek
gerçek - 1 hafta Önce

zemin etüdünü kim yapmış,yapanlar hakkında ne işlem yapılmış acaba

MST
MST - 1 hafta Önce

BAŞKA HİÇ BİR YER YOKMUYDU DA BURAYA YAPILDI.............

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 hafta Önce

hastanenin o bölgeye yapılması kimin çıkarına çevrede arazileri kimler toplamış bu kişiler hangi partide ne görevlerde bulunmuş ona bakılmalı

SELİMCAN
SELİMCAN - 6 gün Önce

TAM BİR MİMARİ ŞAHESER.:)))))))))))))))) SAYGILARIMLA.

dost
dost - 6 gün Önce

hastanenin yolunu şehir geçişinden şimdiki askeriye köprüsünün ordan iptal edilip kamulaştırma adına yolu insankarın ulaşılamıtacağı yere doğru götürür ve dağın altını oyarsanız acamazsınız. Yürüme mesafesi varken neden 2, 2.5 km uzaktan yol yapıldı. sorhulayın

SIRADAKİ HABER