Burdur Valiliği tepki çeken görüntülerin ardından idari soruşturma başlatıldığını duyururken Genel Sağlık-İş Sendikası Burdur Şubesi konu ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Yalçın "'kamu görevlileri kışı karşılamakta zorlanmayacaktı" Yalçın "'kamu görevlileri kışı karşılamakta zorlanmayacaktı"

Genel Sağlık-İş Sendikası Burdur İl Temsilciliği’nden konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Genel Sağlık-İş Sendikası Burdur Temsilciliği olarak, 10 Kasım günü Halk Sağlığı Merkezi’nde yaşanan ve “10 Kasım’da Atatürk’e saygısızlık”, “10 Kasım’da çiğ köfte partisi” şeklinde sosyal medyada paylaşılan olayı büyük bir üzüntüyle öğrendik. Genel Sağlık-İş Sendikası Burdur Temsilciliği yönetim kurulumuz, derhal konuyu yakından takibe almış, ilgili taraflarla görüşmeler gerçekleştirmiştir. Bahsi geçen video görüntülerinde yer alan sağlık çalışanı arkadaşlarımızın, rutin bir eğitim programının bir parçası olduğu anlaşılan etkinlik nedeniyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygısızlıkla suçlanmasını büyük bir endişeyle karşılıyoruz. Ayrıca, çekilen görüntülerin sosyal medya aracılığıyla servis edilmesini ve paylaşımlar altında yapılan izahı zor mesnetsiz yorumları da kınıyoruz. Eğitim programına katılan sağlık emekçisi arkadaşlarımızın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bayrağına ve devletine olan sadakatinden şüphemiz yoktur. Bu talihsiz olayın her türlü idari ve adli takipçisi olacağımızı, ayrıca sağlık çalışanı arkadaşlarımıza yönelik çirkin ve ahlak sınırlarını aşan ithamlara sessiz kalmayacağımızın bilinmesini isteriz. Genel Sağlık-İş olarak, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında emek mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye ve sağlık çalışanlarını mesnetsiz iddialarla itibarsızlaştırmaya karşı durmaya devam edeceğiz. Atatürk’e yapılan hakaretlere de kesinlikle izin vermeyeceğimizi ve sağlık çalışanlarına yönelik çirkin ithamları şiddetle kınadığımızı eklemek isteriz.”(Burdur Yengün)