personel sağlık

Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde görevli Gültekin, iki hafta önce aniden fenalaşması nedeniyle Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedaviye alındı.

Beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Gültekin, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Ulu Cami'ye getirilen Gültekin'in cenazesi, İl Müftüsü İrfan Açık'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Sultanbağı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kim Milyoner Olmak İster' de doktor bu soruyu bilemedi Kim Milyoner Olmak İster' de doktor bu soruyu bilemedi

Cenaze törenine, Gültekin'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, siyasi partilerin yöneticileri, meslektaşları ve çok sayıda kişi katıldı.

Fotoğrafçılığa ilgisi olan tek çocuk annesi Binnur Gültekin, Kütahya'daki sağlık çalışanlarının COVID-19 mücadelesini meslektaşı Efkan Oğur'la çektikleri 1000 kareyle ölümsüzleştirmişti.

Yoğun bakım ünitelerinden filyasyona, laboratuvardan ağız ve diş sağlığı ünitelerine birçok alanda görevli sağlık çalışanlarının emeğini gözler önüne seren fotoğraflar, 2022 yılının mart ayında bir alışveriş merkezinde sergilendikten sonra İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edilmişti.

Fahrettin Koca'dan baş sağlığı mesajı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yayımladığı baş sağlığı mesajında, "Sağlık çalışanlarımızın COVID-19’la mücadelesini yoğun bakım ünitelerinden filyasyonlara dek yüzlerce fotoğrafla belgeleyen arkadaşımız, Diş Hekimi Binnur Gültekin’i kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Binnur Hanım, mekânınız cennet olsun." dedi.

Editör: Sercan Yılmaz