Yaklaşık 3 hafta önce insani yardım organizasyonu ile Gazze'ye giden Dr. Taner Kamacı, döndüğü görev yeri Diyarbakır'da büyük bir coşku ile karşılandı.

Yaklaşık 40 bin insanın hayatını kaybettiği İsrail'in Gazze'ye yönelik başlattığı saldırılar devam ederken, Diyarbakır'da görev yapan Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Taner Kamacı, Filistin'e giden yardım filosuyla beraber Gazze'ye gitti.

Kamacı, Gazze'de birçok yaralının ameliyat ve tedavi sürecini gerçekleştirdi. Diyarbakır Havaalanında meslektaşları ve STK temsilcileri tarafından karşılanan Kamacı, Gazze'nin Türkiye'den beklentisinin çok fazla olduğunu belirterek, "Gazze'ye uluslararası bir organizasyonla 25 kişilik ekiple gittik.
 

Türkiye'den sadece ben vardım, diğerleri Avrupa'dan gelmişlerdi. Onlara karşı gösterdikleri ilgiden daha farklı bana ilgi gösterdiler.

Hem Müslüman din kardeşliği oluşumuzdan hem de Osmanlı toprağı oluşundan dolayı bizden beklentileri ve kırgınlıkları çok fazlaydı" dedi.

Özel hastanede skandal iddia:  "Hastane benim; ister alırım ister almam" Özel hastanede skandal iddia: "Hastane benim; ister alırım ister almam"

 

Kaynak: rss