Ofis mobilyalarında 25 yıllık bir tecrübeye sahip Alman ofis mobilyaları markası «METTA innovative ergonomics» , yeni nesil ürünleri inovatif ve ergonomik ürünleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Alman ve Japon mühendisler tarafından geliştirilen ürünler sunan Alman ofis mobilyaları şirketi, Türkiye de dahil olmak üzere Almanya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD), Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) Afrika’ya kadar dünya genelinde 45 ülkede birçok ofisin konforuna katkı sunuyor. Özellikle Türkiye'de önemli miktarda satış rakamına ulaşan şirket, dünya çapında 450’den fazla showroom, satış ofisleri ve temsilcilik ile hizmet veriyor.

Almanya merkezli ofis mobilyaları şirketi «METTA», yeni nesil ofis mobilyaları ile şirketlere iş verimliliği ve konfor vadediyor. Çalışan sağlığını destekleyen METTA’nın inovatif ve ergonomik ofis koltukları dünyanın dört bir yanındaki ofislerde kaliteli iş ortamı sağlıyor.

  «METTA», kullanıcıların sağlığına ve konforuna odaklanıyor

İsviçre'de uluslararası sertifikasyon süreçlerini başarı ile tamamlayan ve benzersiz kalitesi ile muadillerinin her zaman bir adım önünde olan «METTA», ortopedi alanında küresel yeniliklere uygun olarak tasarlanan ofis mobilyalarında kullanıcıların sağlığına ve konforuna odaklanıyor. Tüm ürünlerinde güvenlik ve dayanıklılığı garanti eden METTA’nın çok aşamalı kalite kontrol ve laboratuvar testlerinden geçen ofis koltuklarının bileşenleri değiştirilebiliyor ve kişiselleştirilebiliyor. Ürünlerin çok yönlülüğü, farklı talep ve ihtiyaçlara göre sınırsız olanaklar sunuyor.

Oturarak çalışanlar için özel olarak geliştiriliyor

Ortopedi uzmanları, ofis gibi ortamlarda sürekli oturmanın kan akışını, kasları ve omurgayı olumsuz etkileyebileceğine dikkat çekiyor. Yanlış oturma pozisyonları ve uzun süre tek bir pozisyonda oturma sebebiyle çalışanların ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabileceğine işaret eden uzmanlar, oturma ergonomisine uygun ofis koltuklarının önemini vurguluyor. «METTA Innovative Ergonomics» ofis koltukları, ortopedi ve ergonomi uzmanları ile birlikte Japon koltuk tasarımcıları tarafından geliştiriliyor. «METTA» uzmanları, özellikle sürekli oturarak çalışan kişilerde ortaya çıkması muhtemel sağlık sorunları ortadan kaldırmaya amaçlıyor. METTA’nın ergonomi ve ortopedi uzmanları, dünya çapında 100'den fazla patentle korunan benzersiz ergonomik mekanizmalar geliştiriyor.

Çalışma verimliliğini yüzde 25 arttırıyor 

Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi istenilen anlamda çözüm oldu Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi istenilen anlamda çözüm oldu

Alman bilim kuruluşu "Gesundes sitizen StolComfort und Schwarz & Neuman forschung Untemehmen GmbH"den bilim insanları, doğru pozisyonda oturarak çalışmanın iş verimliliğini olumlu etkilediğini tespit etti. Buna göre, doğru bir ergonomiye sahip ofis koltukları çalışma verimliliğini yüzde 17 ila 25 arasında arttırabiliyor. Ayrıca, ergonomik ofis koltuklarının çalışan verimliliğini arttırması sebebiyle yılda 6 bin avroya kadar ek gelir elde edilebileceği belirtiliyor.

Öte yandan, Alman bilim insanları, ofislerdeki rahatsızlıkların yüzde 30'unun yanlış koltuk seçimi ile bağlantılı olduğunu belirledi. Uzmanlara göre, bir çalışanın 1 günlük sağlık veya hastalık izni alması şirkete ortalama 100 ila 200 avroya mal olabiliyor. Hastalık izinlerini yılda 5 gün azaltan şirketler için bu durum yaklaşık 1000 avroluk ek gelir anlamına geliyor.

Kullanıcıya özel 10 milyondan fazla seçenek

«METTA», “online koltuk yapılandırıcı” aracı ile kullanıcıların kişisel parametreleri çerçevesinde 10 milyondan fazla olası kombinasyon ile kişiselleştirilmiş ofis koltuğu oluşturulmasını sağlıyor. Kullanıcılara özel, benzersiz ofis koltukları yapılandırmaya olanak tanıyan online koltuk yapılandırıcı; sırtlık, koltuk minderi, kolçaklar, başlık, taban mekanizması, amortisör ve tekerlekler gibi koltuğun her bir bileşeni ile ayrı bir modül olarak üretim imkanı veriyor. Her ofis kofluğu kullanıcısı kendi zevkine, ihtiyacına ve bütçesine göre koltuk uyarlayabiliyor. Ofis koltuğu yapılandırıcısı; 300'den fazla sırtlık, 60'tan fazla başlık, bin 500'den fazla kolçak, 180'den fazla koltuk minderi, 9 farklı salınım mekanizması, geniş döşeme yelpazesi ve 30'dan fazla tekerlek çeşitleri sunuyor.

Ergonomik ofis koltukları evriminin zirvesi: « YOGA» 

METTA’nın geliştirdiği ve “ergonomik ofis koltukları evriminin zirvesi” olarak nitelendirilen “YOGA ofis koltukları”, dinamik ergonomisi ile dikkat çekiyor. Sırtlık bölümü farklı seviyelerde yatabilen «YOGA» koltukları, tam dinlenme için neredeyse yatay bir yüzeye dönüştürülebiliyor. Böylece sırtı ve boynu rahatlatarak, iç organların çalışmasını iyileştiriyor.

Her bütçeye uygun ofis koltukları

«METTA», her kullanıcının zevkine, ihtiyacına ve bütçesine göre koltuk uyarlamaya imkan tanıyor. Temel fonksiyonlara sahip ofis koltuklarından maksimum işlevselliğe sahip koltuklara kadar her kullanıcının bütçesine uygun ofis koltukları seçenekleri sunuluyor. Her bir modülü ve tüm birleşenleri ile tamamen ergonomik olan Metta ofis koltukları, dünyanın dört bir yanına teslimat yapılabiliyor.

Gerçek ergonomi ürünlerin kalitesi, İsviçre’de sertifikalandırılmıştır

Web sitesindeki konfigürasyon programında kendi koltuğunuzu tasarlayabilirsiniz: https://www.metta-germany.com.tr/constructor/

Editör: Sercan Yılmaz