Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi Genel Kurulda Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi Genel Kurulda

Alanya’nın doğu komşusu Gazipaşa’da 2014 – 2019 yılları arasında Belediye Başkanı olan, 2019 seçimlerinden sonra asıl mesleği olan doktorluğa geri dönen ve Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne Başhekim olan Adil Çelik, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yeniden Gazipaşa Belediye Başkan Adayı olmak için görevinden istifa etti.

Ancak Cumhur İttifakı gereği adaylık MHP’li Mustafa Aksoy’a verilince, bölgenin sevilen ismi Adil Çelik, Başhekimlik görevine GERİ dönmek için talepte bulundu.

Doktor Adil Çelik, yaşanan süreç hakkında şunları söyledi:

“Kıymetli hemşerilerim; 31 Mart Yerel Seçimleri için Gazipaşa Belediye Başkan Aday Adayı olmak için Gazipaşa Devlet Hastanesi Başhekimlik görevimden istifa etmiştim. Yaşanan gelişmelerin ardından adaylık sürecim sonlandığından Başhekimlik görevime dönmek için talepte bulundum.
Bu süreçte desteklerini esirgemeyerek şahsımı yalnız bırakmayan siz değerli hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Sizlere ve ilçeme hekim olarak hizmet etmeye devam edeceğim.”

 

Kaynak: rss