Kütahya İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı 3 kişilik ambulans ekibi, Maltepe Mahallesi Ahmet Yakupoğlu Caddesinde alkollü bir kişinin merdivenlerden düştüğü ihbarı aldı.

KAPIYI AÇAN OLMADI

TOKİ'den millet bahçelerine ilişkin açıklama TOKİ'den millet bahçelerine ilişkin açıklama

Kısa sürede caddeye giden sağlık personeli (sağlıkçılar) yolda Mehmet K.ya hasta yakını olup olmadığını ve ihbar edilen adresi bilip bilmediğini sordu. Mehmet K.nın gösterdiği eve giden sağlık ekipleri, kapının açılmaması üzerine komuta merkeziyle yeniden iletişime geçti.

DEMİR SOPAYLA SALDIRDILAR

Merkezin, düşen kişinin bir alt sokakta oturduğunu bildirmesi üzerine araca binen sağlık personelinin önünü kesen Mehmet K., sağlık çalışanlarına hakaret etti. Ardından oğlu Hüseyin Mert K. ile birlikte demir sopalarla 3 sağlık çalışanına saldırarak darbetti.

GÖZALTINA ALINDILAR

Sağlık ekiplerinin telsiz anonsuyla beyaz kod vermesi üzerine olay yerinden kaçan şüpheliler, gelen polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

Yaralanan sağlık çalışanları M.A., A.K. ve G.Y., olay yerine gönderilen başka bir ambulansla kaldırıldıkları Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Düşen kişiye ise başka bir ambulans gönderildi. Şüpheli baba ve oğlunun emniyetteki işlemleri sürüyor. (Sözcü)

Kaynak: