ÇOMÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesinde Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri peşpeşe operasyon düzenlemişti. İlki bir hasta yakınının “Bıçak Parası” istendiği şikayeti ile gerçekleştirilen operasyonda bir kişi gözaltına alınmıştı. İkinci operasyon ise; Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yapılan teknik takip sonucunda yaklaşık 60 hastaya piyasa değeri 200 TL olan Kök hücre kitlerinin fahiş fiyatla satıldığı tespit edilmişti.

İDARİ KADROLARA GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLDİ

Edinilen bilgiye göre; ÇOMÜ araştırma ve Uygulama Hastanesinde bugün öğlen saatlerinde hareketli anlar yaşandı. Yürütülen iki ayrı soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi açısından hastanenin idari birimlerindeki yöneticilere görevlerinden el çektirildi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ali Kiraz ve yardımcıları ise görevlerine aynı şekilde devam ettikleri öğrenildi.

Kök hücre tedavisi gören hastalara 200 liralık kitleri 100 bin liradan sattıkları iddia edilen Tıp Fakültesi Ortapedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yener E., aynı bölümde görevli Doç Dr. Tolgahan K. ve 3 şirket yöneticisi tutuklandı.

Hemşire tedavi gördüğü hastanede vefat etti Hemşire tedavi gördüğü hastanede vefat etti

7 kişi açığa alındı

Yürütülen soruşturma kapsamında dün hastanede hareketli saatler yaşandı. Soruşturma kapsamında hastane başmüdürü S.Y, hastane müdürü Ö.H, müdür yardımcıları A.E.A, B.D, İ.D, L.Ç. ve R.B. görevden alındı.

 (Ahmet Tunç-Medya Lokum)

Kaynak: rss