Dr. Ersin Arslan, katledilişinin 12. yılında dualarla anıldı					Dr. Ersin Arslan, katledilişinin 12. yılında dualarla anıldı

CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, Kamu Konutları'ndan yararlanma hakkı olan  Devlet memurlarına kira yardımı yapılmasıyla ilgili verdiği kanun teklifi hakkında TBMM Genel Kurulu'nda konuştu.

Kamu görevlilerinin özellikle yüksek nüfuslu şehirlerde görev yapmaları hâlinde lojman yetersizliği sebebiyle kiralık konutlarda yaşamak zorunda kaldıklarını belirten Öneş Derici, “Son yıllarda ekonomik kriz nedeniyle toplumun her kesiminde hissedilen geçim sıkıntısı ve özellikle büyük şehirlerde kontrolsüz şekilde artan kira bedelleri göz önüne alındığında bahsi geçen kamu çalışanlarımızın yaşam masraflarını karşılamaları neredeyse imkânsız hâle gelmektedir. Bu çerçevede, Kamu Konutları Kanunu kapsamında, kamu konutlarından yararlanma hakkı olmakla birlikte konutların yetersizliği sebebiyle veya lojmanda oturma süresi dolduğu için konut kiralamak zorunda kalan kamu personeline kira yardımı yapılması çok ciddi bir sorunu bir miktar çözümleyebilecektir.” ifadelerini kullandı.

'GELİN DEVLETİMİZİN MEMURLARINA HEP BİRLİKTE NEFES OLALIM'

"Güvenlik güçleri görevlilerinin hak ettikleri yaşam standartlarına kavuşabilmeleri ve huzurla yaşayabilmeleri ülkemizin güvenliği için önemlidir" diyen Derici, adaletimizin temelini oluşturan hukuk sistemimizi koruyan hâkim ve savcılar, cezaevlerinde çalışan görevlilerimiz, eğitimi emanet ettiğimiz öğretim görevlilerimiz, öğretmenlerimiz, burada zaman sıkıntısı sebebiyle teker teker bahsedemeyeceğimiz lojman hakkı olan ama kiraya çıkmak zorunda kalan tüm kamu görevlilerimizin barınma sorunlarını çözme konusunda destek vermek amacıyla bu kanun teklifinin hazırlandığını belirtti.

'BU TEKLİF MİLLETİMİZİN REFAHINA KATKI SAĞLAYACAKTIR'

Memurlara verilecek bu desteğin onların yaşam standartlarını yükselteceğini ve  motivasyonlarını artıracağını ve ülkemize daha iyi hizmet etmelerine olanak tanıyacağını belirten Öneş Derici “Unutulmamalıdır ki kamu personelinin yaşadığı sıkıntıları çözmek sadece onların değil, aynı zamanda milletimizin refahına da katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Kanun teklifi AK Parti ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedildi.

Kaynak: rss