Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı, Grup Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, sosya medya hesabından 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

CHP'li Yücel Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya seslenerek, "Ataması yapılmayan hemşirelerimize kadro verin! Görevde olan hemşirelerimizin özlük haklarını ve çalışma şartlarını iyileştirin! Sağlıkta şiddete caydırıcı ve kesin çözümler bulun!" çağrısında bulundu.

Yücel mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi istenilen anlamda çözüm oldu Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi istenilen anlamda çözüm oldu

"Her fırsatta “sağlıkçılarımızın haklarını ödeyemeyiz” diyorsunuz; yılda bir gün güzellemelerle günlerini kutluyorsunuz! Hemşirelerimizin her gün yanlarında olduğunuzu, onlara gerçekten değer verdiğinizi 12 Mayıs Hemşireler Günü’nde gösterin! Ataması yapılmayan hemşirelerimize kadro verin! Görevde olan hemşirelerimizin özlük haklarını ve çalışma şartlarını iyileştirin! Sağlıkta şiddete caydırıcı ve kesin çözümler bulun! @drfahrettinkoca @saglikbakanligi"

İşte o paylaşım:

Kaynak: rss