CHP'den Türkiye genelinde ihraç kararı! CHP'den Türkiye genelinde ihraç kararı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, düzenleme kapsamında yapılan ödemeden 2 milyonu aşkın memurun yararlandığını söyledi.

Düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvuran CHP'yi eleştiren Işıkhan, "Memurlarımızın toplu sözleşme kazanımını, Cumhuriyet Halk Partisi, Anayasa Mahkemesi’ne götürmüştür ve maalesef ki bu ödemeye ilişkin düzenleme Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmiştir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ise, "Sendikalı bütün kamu çalışanlarına eşit ikramiye verilmesini savunuyoruz." açıklaması yaptı.

Taşcıer, "Nihayetinde Anayasa Mahkemesi de bu apaçık eşitsizliğe ve ayrımcılığa 'dur' dedi. Böylece 400 bin kamu emekçisinin mağduriyeti giderilmiş oldu" ifadesini kullandı.

Karara sendikalardan da tepki var. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Hükümet yetkililerinden, halen yürürlükte olan Toplu Sözleşme hükümlerinin uygulanmaya devam edileceğine yönelik açıklamayı bir an evvel yapmasını bekliyoruz." açıklamasında bulundu.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de "Mahkemenin verdiği bu karar, kamu çalışanları yönünden kabul edilemez" dedi.

Kaynak: rss