Salihli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne gelen randevusuz bir hasta, randevu olmadan önce doktora ‘Çekeceksen çek şu dişi’ şeklinde konuştu. Doktorun ‘muayene etmeden bir şey söyleyemem belki apsen vardır ilaç yazmam gerekebilir’ cevabına sinirlenen hasta, doktora fiziki müdahalede bulunup küfürler savurdu. 

Beyaz kod uyarısı verilmesi üzerine hasta güvenlik eşliğinde hastaneden çıkarıldı.

Yaşanan olay nedeniyle Salihli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Genel Sağlık-İş Sendikası tarafından basın açıklaması yapıldı.

Ümit ÖZDAĞ'dan 20 Dk Ambulans Gelmedi İddiası Ümit ÖZDAĞ'dan 20 Dk Ambulans Gelmedi İddiası

Genel Sağlık İş İl Temsilcisi Velican Karabacak, Salihli İlçe Temsilcisi Cengiz Yıldız ve diş hekimlerinin katıldığı basın açıklamasında yaşanan olay protesto edildi.

Genel Sağlık İş İl Temsilcisi Velican Karabacak “Diş hekimliği her hastaya azami dikkat gösterilmesi ve zaman ayrılması gereken bir meslektir. Ama 10 dakika da bir randevulu hastalara bakmamız beklenirken yetmiyormuş gibi bir de randevusuz hastalar da sistemi kilitler bir şekilde randevulu hastaların da hakkına girecek bir şekilde verilmeye devam ediyor. Bu sistem içerisinde doktorlar ile hastalar karşı karşıya getiriliyor. Can güvenliği olmadan sağlık hizmeti sürdürülemez ve bu şekilde devam ederse yakında sağlık hizmeti verecek sağlık çalışanı kalmayacaktır. Şiddetin önü alınmalı, sağlık çalışanlarının can güvenliği sağlanmalıdır” dedi.