Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, doğduğu evi paylaşarak gönüllere dokundu.

Muş’ta doğup büyüyen ve doktor olduktan sonra yine doğuyu terk etmeyen Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, geldiği yeri de hiçbir zaman unutmayarak adeta herkese bir ders veriyor.

37. doğum gününde doğup büyüdüğü evinin önünde fotoğraf çektiren Sarıkaya “Penceresi naylon ile kaplı olan odada hayata merhaba diyeli tam 37 yıl oldu bugün..” ifadeleri ile birçok kişiyi duygulandırdı.

Van’da daha önce yılın doktoru seçilen başarıları ile örnek olarak gösterilen Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor.

Yemek zehirlenmesi: Personele rapor verilmedi Yemek zehirlenmesi: Personele rapor verilmedi

Başarının emekleyerek büyüdüğüne vurgu yapan Sarıkaya, kırsalda başlayan öğrenim yaşantısını anlatırken ilkin bazı zorluklarla karşılaştığını, özellikle ilk ve ortaokulda birçok kez okul değiştirmek zorunda kaldığını belirtti. Liseyi, Alparslan Anadolu Öğretmen Lisesi'nde okuması kendisine çok şey kattığını, azim ve şevkle çalışmanın neticesinde On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandığını söyledi.

Daha sonra TUS sınavını kazanarak İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde uzmanlık eğitimi aldığını, burayı bitirerek Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne atandığını ifade etti.

Evli ve iki çocuk babası olan Sarıkaya ailesine çok şey borçlu olduğunu, onları başarısının bir paydaşı olarak gördüğünü sözlerine ekledi.

Kaynak: rss