Murat Emir'den Bakan Koca'ya: "bayramda acil ameliyat yapacak ekip yok" Murat Emir'den Bakan Koca'ya: "bayramda acil ameliyat yapacak ekip yok"

7 yıldır kepez Devlet Hastanesi başhekimi olan Operatör Doktor Ramazan Gürkan yaklaşan yerel seçimler öncesi aday adalığını açıkladı. Ramazan Gürkan Ak Parti’den Döşemealtı aday adayı olduğunu ifade etti.

Ramazan Gürkan kimdir ?

1973 Antalya doğumlu, Yeşilbayırlı, çocukluğu Antalya su işleri Erenköy mahallesinde geçmiş, ilk ve orta okulu Erenköy ilkokulu ve ortaokulunda liseyi Çağlayan Lisesinde okumuş, hiçbir zaman köyünden kopmamış annesi Antalya Aksulu olup babası Yeşilbayırlı ve akrabaları Döşemealtı'nda, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra 3 yıl Burdur Çeltikçi ilçesinde pratisyen hekim olarak görev yapmış.

2002 yılında ihtisası kazanarak Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde üroloji ihtisasını yapmış. 27 yıllık hekim olan, 1 yıl Karaman Devlet Hastanesi'nde son olarak 10 yıl Finike Devlet Hastanesi'nde çalıştıktan sonra 7 yıldır da Kepez Devlet Hastanesi Başhekimliği'ni yürütmekte.

Kepez Devlet Hastanesi açılışından 3 ay sonra başhekimlik görevine gelen Gürkan, hastanenin kurucu başhekimlik görevini yapmış ve birçok başarılı işlere imza atmıştır.

Dünyanın mücadele ettiği 2 yıl süren pandemi döneminde başarılı bir şekilde hastaneyi yöneterek Antalya'nın pandemi hastanesi olarak başarılı bir hizmet sunmuştur. Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

Ahmet Kayahan

Kaynak: