Sağlık Personeli Hizmet Puanları Güncellendi

Sağlık Bakanlığınca Sağlık Personellerine ait hizmet puanları güncellendi

Sağlık Personeli Hizmet Puanları Güncellendi

Sağlık Bakanlığı 01.01.2022 itibariyle '' Hizmet Puanları'' nı güncellendi.

Sağlık Personel ekip portal uygulmasına e-devlet şifresi ile girdikten sonra '' detaylı profil görüntüle'' seçeniği ardından '' hizmet puanı detayı'' bölümüne tıklamaları halinde güncellenme tarihi ( hesaplama) ile yeni puanını görebilir. 


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Hizmet Puanı Nedir ?

Hizmet puanı sağlık personelinin atama ve yer değiştirme işlemlerinde kullanılmak üzere, her atama döneminden önce atamaya esas olmak üzere çalışılan yerin özelliklerinin göz önüne alınarak hesaplanan bir puandır. Açık bulunan ve Bakanlıkça ilan edilen kadrolara yapılacak atamalarda hizmet puanı esas alınır. Hizmet puanlarının eşitliği hâlinde ise meslekî kıdemi fazla olan personel atamaya hak kazanmış olur. Yani hizmet puanı kamu personelinin yer değiştirebilmesi için gerekli olan her yıl artarak devam eden puandır.

Hizmet puanı nasıl hesaplanır?

Kamu personellerinin her yıl belli dönemler puanları güncellenir. Hizmet puanlarının hesaplanmasında nelere dikkat edilir, hangi parametreler puanı değiştirir,

Hizmet puanı nasıl hesaplanır?

Hizmet puanının hesaplanırken İl ve İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralama Tabloları esas alınır.

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu kapsamına giren bir kurumda veya kamu kurum ve kuruluşlarında fiilen çalışılan her yer ve yıl için İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması endeksindeki sıra numarası 1000 rakamıyla toplanarak ilçe sıralaması puanı elde edilir. Bu rakama Ek 1’de bulunan İllerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralamasının Hizmet Puanına Katkısı Cetvelinin öngördüğü puan eklenerek hizmet puanı bulunur.  Yeni il ve ilçeler kurulması hâlinde, yeni tablolar yayınlanana kadar, daha önce bağlı bulunulan il ve ilçenin puanları uygulanmaya devam edilir. Beldelerde fiilen çalışılan her yıl için çalışılan beldenin bağlı bulunduğu ilçenin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması endeksindeki sıra numarasının yarısı, köylerde fiilen çalışılan her yıl için ise tamamı puan olarak hizmet puanına ayrıca eklenir. Muvazzaf askerlikte geçirilen süreler için personele, askerliğin yapıldığı yerin hizmet puanı verilir. 


 

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 3 hafta Önce

iller arası tayinler eski puana göre mi yeni puana göre mi oalcak?

Att
Att @murat - 3 hafta Önce

Şuan sistemde olan yani en yeni puana göre yapılıyor diye biliyorum

Felsefeci
Felsefeci - 3 hafta Önce

Boş verin hizmet puanını herşeyi güncelleyelim gitsin Nasıl olsa güncellemeyi seviyoruz.Onu da güncelle bunu da güncelle. Haha şunu da güncelle gitsin.Ey kuru kafamın içindeki akıl sen varya sen az değilsin. Seni o kuru kafaya iyiki hapsetmişim.

pamuk
pamuk - 3 hafta Önce

Arkdaşlar ocak 2022 iller arası tayinlerde güncel puanlar mı yoksa eski puanlar mı geçerli olacak ? bilen birisi cevaplarsa sevinirim.

bülent25
bülent25 @pamuk - 3 hafta Önce

İller Arası tayin olurken her zaman güncel puanlar esas alınır

bir vatandaş
bir vatandaş - 3 hafta Önce

GÜNCEL PUANLAR GEÇERLİ

Gülüstan varan
Gülüstan varan - 3 hafta Önce

Ben ebelikten seflige geçiş yaptım en son hizmet Puanım 13354 idi ama şimdi guncellenmemis hala aynı duruyor shs dan gih sınıfına geçtiğim için mi hesaplanıyor

SIRADAKİ HABER