Ankara’da yaşayan 63 yaşındaki avukat Mustafa Alpar Ceylan, hipermetrop rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olmak istedi. Ancak ameliyat sonrasında sağ gözünde görme yetisini kaybetti. Ceylan, yaşadığı mağduriyet üzerine doktor ve hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ceylan, yakın gözlüğü kullanmak yerine akıllı lens tedavisini tercih etmek istedi. Ancak ameliyat sırasında yaşanan komplikasyonlar sonucu sağ gözünde ödem oluştu. Ardından geçirdiği 2 ameliyata rağmen görme yetisini geri kazanamadı.

Avukat Ceylan, yaşadığı acı deneyimi şu sözlerle anlattı: “İlk operasyondan sonra ağrılarım arttı ve görüntüm bulanıklaştı. Sonuç olarak sağ gözümün retina tabakası dağıldı. Toplamda 350 bin lira harcayarak geçirdiğim ameliyatlar sonucunda hala net bir görme şansım yok.”

Bakan Koca 'acemi kasap' bilançosunu açıkladı: 16 bin kişi sağlık kurumuna başvurdu Bakan Koca 'acemi kasap' bilançosunu açıkladı: 16 bin kişi sağlık kurumuna başvurdu

Avukat Asiye Meltem Taşçı, müvekkilinin yaşadığı olayın hukuki sürecini başlattıklarını ve doktorlar hakkında ceza davası açacaklarını belirtti. Hastane ise herhangi bir ihmal olmadığını iddia ederek, ameliyat öncesinde gerekli bilgilendirmenin yapıldığını savundu.

Kaynak: rss