Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan AK Parti’nin Kızılcahamam kampında 31 Mart seçim sonuçlarını değerlendirerek yeni stratejiler belirlemeye çalıştığını yazdı. Babacan, kamptaki sunumların ve savunmaların yetersiz bulunduğunu ve katılımcıların önceki toplantılara kıyasla bu kampı en verimsiz olarak değerlendirdiğini belirtti.

BİR İŞ KAZASI ÜÇ ŞEHİT! "Sorguluyorlar mı acaba, gerçekten ihtiyaç var mı diye" BİR İŞ KAZASI ÜÇ ŞEHİT! "Sorguluyorlar mı acaba, gerçekten ihtiyaç var mı diye"

Babacan’ın aktardığına göre, AKP’den gelen eleştiriler arasında şu görüşler öne çıktı: “Seçim yenilgisini rakamlarla geçiştiriyorsunuz. Vatandaşın problemlerini çözüyor mu; hayır. Elektrik Avrupa’dan ucuzmuş. Vatandaş evinin elektrik faturasını ödeyemiyorsa bunun ne anlamı var?”

Genel Başkanvekili Efkan Ala’nın “Biz elimizden geleni yaptık, ekonomi etkili oldu” sözleri, salonda memnuniyetsizliğe neden oldu. Ala’nın, “5-6 alanda reform yapsaydık seçimi alırdık. Ama biz bunları yapacağız ve 2028 seçimlerini alacağız” ifadeleri alkış almadı.

Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında yaşanan tartışmada, Çokal Manavgat’ta özel hastanede vefat eden bir yakınını anlatarak, bakanlığın yeterli denetim yapmadığını eleştirdi. Bakan Koca, “O sağlık müdürü sizin talebinizle atandı. Sorumluluğu bize atamazsınız. Özel hastanelerle ilgili teftiş başlatmıştık, onu da siz durdurdunuz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ölen arkadaşımız bizim ilçe başkanımız. Sağlığın özeli devleti olmaz. Hastane ayrımı olmadan gerekli denetimlerin yapılması lazım. İhmal var mı bakın” diyerek tartışmayı sonlandırdı. 

Kaynak: rss