Yerel seçimlerde aday belirleme süreci devam ederken AK Parti önemli bir adımı daha atmaya hazırlanıyor. AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul İlçe Belediye Başkan adaylarının da belli olduğu öğrenildi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, sabah Haliç Kongre Merkezi’nde başkan adaylığı açıklanacak isimlere tek tek arayarak görev tebliği yaparak belediye başkan adaylarını programa davet etti.

İstanbul’da 37 ilçede aday gösterecek olan AK Parti, Beşiktaş ve Silivri’de MHP adayını destekleyecek.

AK Parti Esenler Belediye Başkan Adayı Tevfik Göksu

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen

AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Mehmet Ergün Turan

AK Parti Bağcılar Belediye Başkan adayı Abdullah Özdemir

AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Şeyma Döğüncü

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı İlknur Kovaç

AK Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Ahmet Poyraz

AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Hakan Bahadır

AK Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta

AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Abdurhaman Dursun

AK Parti Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı

AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın

Doktoru darp eden hasta yakını hakim karşısında Doktoru darp eden hasta yakını hakim karşısında

AK Parti Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Mustafa Candaroğlu

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Naim Yağcı

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Recep Erol

AK Parti Başakşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Kartoğlu

Adalar-Sina Şen

Avcılar- Abdullah Küçükoğlu

Bakırköy- Ali Talip Özdemir

Beşiktaş- Serkan Toper

Beylikdüzü- Mustafa Günaydı

Çatalca- Mesut Üner

Esenyurt- Hamit Öncü

Güngören- Bünyamin Demir

Kadıköy- Veli Arslan

Kağıthane- Mevlüt Öztekin

Kartal- Hüseyin Karakaya

Maltepe: Kadem Ekşi

Pendik: Ahmet Cin

Sarıyer: Hüseyin Coşkun

Silivri: Volkan Yılmaz

Sultanbeyli: Ali Tonbaş

Şişli: Gökhan Yüksel

Tuzla: Şadi Yazıcı

Zeytinburnu: Ömer Arısoy
 

Kaynak: