Acun Medya BBC'nin son iki yıldır en popüler yarışmalarından biri olan "The 1% Club"ın formatını satın alındı. Yarışma yenilenen hâliyle TV8 ekranlarında olacak.

Formatın farklı ülkelere satışı yalnızca Türkiye ile sınırlı değil. BBC, Türkiye'nin yanı sıra Fransa, Hollanda, İspanya, Almanya, Avustralya ve İsrail gibi birçok ülkeye yarışmanın formatını satmıştı.

Konu ile ilgili BBC yetkilisi Andre Renaud açıklamada bulundu:

"Popüler eğlence formatlarını Türk izleyicilerle buluşturma konusunda harika bir geçmişe sahip olan Acun Medya formatımızı satın aldı. Acun Medya ile çalışmaktan ve Türk izleyicilerin formata dahil olmasından büyük bir heyecan duyuyoruz."

Yarışmanın İçeriği Nasıl?

2024 yılının başlarında yayın hayatına başlaması beklenen program The 1% Club  bir soru yarışması.

'Şampiyonlar liginin' tüm mal varlıklarına el konuldu 'Şampiyonlar liginin' tüm mal varlıklarına el konuldu

100 adet yarışmacıyla toplamda 15 soru sorulan programda yarışmacılar her yanlış cevaplarında eleniyorlar. Birden fazla aşaması bulunan yarışmada yarışmacılar doğru cevap verdikçe sonraki aşamalara kalmaya hak kazanıyorlar.

The 1% Club, halkın zekasını bilimsel bir araştırmayla test etmiş oluyor. Stüdyo seyircisinden oluşan 100 kişinin yer aldığı yarışma formatında, seyirciler yarışma boyunca bir dizi soruya cevap veriyor.

Yurtdışında büyük ödül 100 bin avro(yaklaşık 3 milyon lira) olan yarışmanın Türkiye'de ne kadar olacağı büyük merak konusu. Büyük ödülü kazanabilmek için seyircilerin, ülkenin yalnızca yüzde 1’inin cevaplayabileceği bir soruya doğru yanıt vermeleri gerekiyor.