Davayı görüşen Kütahya İdare Mahkemesi verdiği kararda artırımlı ücret ödemenin hizmet bazında değil birim bazında yapıldığına dikkat çekti. Davacı üyemizin acil serviste yer alan acil eczane biriminde görev yaptığını belirterek acil serviste fiilen görev yaptığının açık olduğunu vurguladı. Bu nedenle artırımlı ücretten faydalandırılması gerektiğine dikkat çekerek idarenin red işleminin hukuka ve mevzuata uygunluğunun bulunmadığını belirterek iptal etti. 
 

Memur zammı ile ilgili yeni talep! ‘Enflasyon eritti’ çıkışı… Memur zammı ile ilgili yeni talep! ‘Enflasyon eritti’ çıkışı…

Mahkeme kararı ilme ilgili bir değerlendirme yapan Genel Başkanımız Önder kahveci: Riskli birimlerde fiilen görev yapan hiçbir çalışan haksızlığa uğramamalı ve ücretlerini artırımlı olarak almalıdır. Türk Sağlık-Sen olarak çalışanın hakkına yönelik bu tür hukuksuzlukların önüne açtığımız davalarla geçiyoruz. İdarelerden beklentimiz bu konularda çalışanları mağdur etmemeleri ve mevzuatı kendilerine göre değerlendirmemeleridir. “ dedi.

Kaynak: