2023 Yılında alınması planlanan sağlık personeli ( hemşire ,ebe, sağlık teknikeri ve teknisyenleri, sağlık lisansiyerleri) ile sürekli işçi ( güvenlik, temizlik, klinik destek vb) alımları Kasım ayına girilmesine rağmen gerçekleşmedi

personel sağlık 

Gazi Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Gazi Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

On binlerce atama bekleyen sağlık personelinin gözü kulağı sağlığa yapılacak olan alımlarda. Sağlıkta gerek şehir hastaneleri gerekse aile hekimliklerinde ciddi personel eksikliği var.

Ankara ve İstanbul gibi metropol kentlerde 112 acillerde nöbete gelecek personel bulunmadığından günübirlik istasyonlar kapatılıyor. 

Servislerde 5 hemşirenin yapması gereken işi 2 hemşire yapıyor. Personel eksikliği had safada

Sağlık Bakanlığı 2023 alımları ne zaman ? 

Haber yayına hazırlandığı 07.11.2023 itibariyle Sağlığın 2023 alımı onaylanmış durumda değil. Bugün onaylanmış olsa dahi bakanlığın bunu illere bildirip geri dönüş alıp ÖSYM gönderip listelerin bellli olup atama sürecinin tamamlanıp adayların göreve başlaması 3 aydan uzun sürecektir. Dolayısı ile 2023 yılı içinde 2023 için ayrılan kadro kapsamına herhangi bir personel göreve başlması mümkün görünmemektedir.

Durum böyle iken atama bekleyen sağlık personelinin Sağlık Bakanı Sayın Dr.Fahrettin KOCA ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'a ulaşıp taleplerini bildirmeleri önem arz etmektedir

 Anlaşılan o dur ki bürokratik çevreler konuyu dikkate almıyor. Dolayısıyla devlet büyüklerine direk ulaşılıp talep direk söylenmelidir.

Daha önce öğretmenler sayın Cumhurbaşkanımıza direk ulaşıp 50 kadro sözü almışlardı.