Cilt Hastalıkları Hakkında Detaylı Bilgiler Cilt Hastalıkları Hakkında Detaylı Bilgiler

Paylaşılan bilgilere göre, AK Parti'nin, en düşük emekli maaşını 10 bin TL'yi geçmesi için çalışmalara başladığı belirtliyor. AK Parti kurmayları, en düşük emekli maaşını artıracak görüşlerini hafta içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da onayına sunacağı açıklandı.

Bu kapsamdan, en düşük 10 bin TL olan emekli maaşının en az 12 bin TL olacağı yönünde değerlendirmeler bulunuyor.

Yeni Taslak Hazırlandı

Neredeyse 3 milyon emekli 10 bin TL olan emeki maaşını her ay hesaplarından çekiyorlar. AK Parti'nin ilk senaryosu en düşük emekli maaşını 10 bin TL'den 12 bin TL'ye yükseltmek. Altı aylık enflasyon farkının açıklanmasıyla beraber en düşük emekli maaşı alanlar yüzde 24,73'lük zamdan faydalanamıyor. Kök maaş üzerinden uygulanan zam oranının en düşük emekli maaşı alanların emekli maaşlarına etkilemeyeceğinden dolayı AK Parti'de çalışmalar hız kazandı.

AK Parti yönetimi hafta içinde en düşük emekli maaşının en az 12 bin TL olmasıyla ilgili oluşturmuş olduğu raporu Erdoğan'a tanıtacak. Erdoğan'ın da kabul etmesi durumunda düzenleme Meclis görüşmelerinde yer alacak ve temmuz ayı içinde de Meclis'ten geöecek. AK Parti kurmayları bağlı bakanlıklardan en düşük emekli maaşı ilgili mali rapor da talep etti.

Onay Alınırsa İkinci Kez Düzenlenmiş Olacak
Uygulanacak zammın kaç emekliyi ilgilendireeği maliyetinin ne kadar olduğuna ilişkin raporda Erdoğan'a bildirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılının emekli yılı olacağını duyurmuştu. 25 Ocak da en düşük emekli aylığı 10 bin TL olarak paylaşılmıştı. Bahsedilen çalışma Erdoğan'dan onayından geçerse 2024 yılı içinde en düşük emekli maaşı alanlara ikinci kez arıtırılmış olacak.

Editör: Sercan Yılmaz